Windows.old klasörü nasıl silinir?

Eski formattan sonra oluşan Windows.old ve Windows.old00 klasörlerini nasıl silerim? Boyut çok büyük heralde, hızlıca silmek istiyorum.

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows.old klasörleri sistem dosyası olarak algılandığı için sağ tıklayıp sil diyerek silemessiniz. Bunu silmek için Disk Temizleme aracını kullanmalısınız.

    NOT: Windows.old klasörlerini silmenizin bilgisayara hiçbir zararı olmaz

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne cleanmgr yazın ve enter tuşuna basın. Hangi sürücüyü temizlemek istediğinizi soran bir ekran gelecek, buradan C sürücüsünü seçin ve Tamam deyin.
    • Yeşil bar dolana kadar bekleyin, dolduktan sonra resimdeki gibi bir pencere karşınıza gelecek. Bu pencerede Sistem Dosyalarını Temizle butonuna tıklayın ve tekrar C sürücüsünü seçip Tamam deyin.

    • Yine az önceki gibi yeşil bar gelecek, dolmasını bekleyin. Dolduktan sonra gelen pencereden, resimdeki gibi bütün kutucukları işaretleyin ve Tamam'a basın. Bu işlem bittikten sonra Windows.old klasörleri silinir.

    omercik omercik (9418)