Windows.OLD Klasörü Silmek -Kaldırmak ?

Eğer sıfır kurulum yapmıyorsanız yani Windowsu kurarken Yükseltme seçeneği ile kuruyorsanız veya Sistem kurtarma
işlemini yaptıysanız Yerel Disk C’nin içerisinde Windows.old isimli bir klasör oluşuyor. Ve Yer Kaplaması Canımızı Sıkar
Bu klasör daha önceki windows sürümüne ait sistem dosyalarını içeriyor ve kullanılmıyor.
Ama kullanılmamasına rağmen bu klasörü normal yollar ile silemiyoruz.

Peki Nasıl Silebiliriz.? Çözümü Nedir ?

omerturhan omerturhan (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1) Disk Temizleme’yi açıyoruz.
    Denetim Masası > Küçük Simgeler > Performans Bilgileri ve Araçları > Disk Temizleme.
    2) Bize hangi sürücüyü temizlemek istediğimizi soruyor. Genel olarak Windows C’de kurulu olduğu için C’yi seçiyoruz.

    3) Sistem dosyaları taranıyor..

    4) Tarama bitince silinecek dosyaların bulunduğu bir pencere açılıyor. Bu pencerenin sol altında bulunan Sistem dosyalarını temizle butonuna tıklıyoruz.

    5) Yeni açılan pencerede Önceki Windows yüklemesi (yüklemeleri) diye olan kısmın yanına bir tik atıyoruz ve tamam’a tıklıyoruz.
    6) Çıkan onay kutusunda Dosyaları Sil diyoruz.

    omerturhan omerturhan (6)