Windows Performance Counters hakkında

Windows Performance hakkında detaylı bilgi edineceğim türkçe kaynaklar varmı yani web sitesi olur pdf olur..

-Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternetten baktım şöyle bi açıklama buldum. ( site ingilizce / site linkini aşağıya bırakıyorum )

    İşletim sisteminin veya bir uygulamanın, hizmetin veya sürücünün performansının ne kadar iyi olduğu hakkında bilgi sağlamak için kullanılır.

    sistemdeki darboğazların belirlenmesine ve sistemin ve uygulama performansının ince ayarının yapılmasına yardımcı olabilir.

    İşletim sistemi, ağ ve cihazlar, bir uygulamanın kullanıcılara sistemin performansının ne kadar iyi olduğunu grafiksel olarak gösterebilmesi için veriler sağlar.

    C ve C++ programlama dili ile geliştirilmiştir..

    Site Linki :

    https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/perfctrs/performance-counters-portal

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)