Windows Phone'dan Android'e WhatsApp yedeği aktarma nasıl yapılır?

Merhabalar,

Eski telefonum Nokia'dan (işletim sistemi Windows) yeni telefonum Huawei'ye (işletim sistemi Android) geçiş yaptım. WhatsApp geçmiş sohbetlerini yani yedeklemeleri Windows Phone'dan Android'e almak istiyorum fakat işletim sistemleri farklı olduğu için yapamıyorum.

Eski telefonum yedeklemeleri Hotmail OneDrive'a yaparken; yeni telefonum ise Google Drive'a yapıyor.

Yaşadığım bu soruna çözüm bulmama lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

aysegu aysegu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    https://faq.whatsapp.com/tr/wp/28060005

    Bahsettiğiniz konuyla alakalı WhatsApp'ın yardım sayfasında şöyle bir bilgi yer alıyor:

    "Windows Phone'daki sohbet geçmişinizi Android veya iPhone'a geçirmek mümkün değildir."

    Sanırım Windows Mobile telefonunuzdaki WhatsApp yedeğini yeni Huawei telefona aktaramayacaksınız.

    omercik omercik (9418)