windows programlari çalışmıyor

Windows dosyalarinda sorun oldu internete baglanamiyorum , ses hizmeti calismiyor , sistem bolumunde islemci ve ram yok olarak gozukuyor , sistem bilgisi bolumunda windows yonetim alt yapisi yazilimina erisilemiyor."Windows yonetim dosyalari tasinmis veya eksik olabilir" hatasi veriyor , gorev cubugunun sekli degisti ekran parlakligi yok denecek kadar az , sistem geri yuklemede calismiyor"Bir birim golge kopya hizmeti bileseni beklenmedik hata ile karsilasti. Daha fazla bilgi icin uygulamanin olay gunlugune bakin (0x80042302)"hatasi veriyor.Windows defendere girince program devre disi gosteriyor.sag tik ozellikler yapinca baslama yeri gosterilmiyor. Kisacasi windows dosyalari calismiyor. Windows 7 kullaniyorum.

anilberk611 anilberk611 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    öncelikle sistem geri yükleme yi onarmanız gerekir sistem geri yükleme yaparak eski ayarlarınızı tekrar alırsınız

     başlat +çalıştır+ bu komutu yazın ( services.msc ) hizmetler açılır( birim gölge kopyası) sol bölümde bulunan sekmeye yeniden başlat tıklatın ve( birim gölge kopyası)  buna sağ tıklatın ve özellikler tıkatın burda başlangıç türünü otamatik yapın uygula ve tamam deyin ve pc yi yenşden başlatın

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarinizin sistem surucusunde olusturulmus hicbir geri yukleme noktasi yok . geri yukleme noktasi olusturmak icin sistem korumasini acin hatasi veriyor. anilberk611 8 yıl önce
    • onu açarsınız eski tarih yoksa bu işinizi görmez sistem korumasnı açmak için başlat+denetim masası+sistem güvenlik+işlem merkezi+kurtar+sistemgeri yüklemeyi yapılandır+açılan sekmede oluştura tıklatırsanız o anki tarhe yükleme noktası ayarlar candan 8 yıl önce
    • https://www.facebook.com/canan.kolucolak ) burdanda sorabilirsiniz candan 8 yıl önce
    • Kullanilabilir suruculerin altinda surekli araniyor yazisi var bu yuzden yapilandir olustur tuslari aktif degil anilberk611 8 yıl önce
    • sürücülerde çıkmıyor demekki anladım candan 8 yıl önce
    • önemli dosyalarınız yoksa sıfırdan işletim sisteniminiz kurun derim ben candan 8 yıl önce
    • bilgisayarınızın özellikleri uyuyorsa işletim sisteminizi windows 8.1 pro ya yükseltebilirsiniz candan 8 yıl önce
    • Hizmetlerdeki herseyi calistirdim ve sistem geri yukleme aktif oldu. Hersey icin tesekkurler anilberk611 8 yıl önce