Windows Ram belleğim azaldı !

Bilgisayarım windows 10. 1 gün önce bilgisayarım rami 8gb idi fakat bugün baktığımda

Yüklü bellek RAM : 8GB(kullanılabilir 7.2) oldu.

Oyunlarda ciddi bir performans sorunu yaşamaya başladım. Fakat ben bir ayar yapmıştım.

Başlat>msconfig>önyükleme>gelişmiş seçenekler>

Menüsünde 1 tane işlemci diyordu bunu 4 yaptım ve yanındaki ayarı ise 0 yaptım  (zaten 0 dı ) pc reset atınca böyle oldu. Yardım lütfen!

gorkemkazak gorkemkazak (36)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    o geri kalan 0.8 mb senin intel ekran kartının kullanığı ramdir bu tür ekran kartlarına paylaşımlı ekran kartı denir googledan paylaşımlı kartlar nedir bakabilirsin

    ataberkthepro ataberkthepro (99)
    7 yıl önce cevaplandı

      800mb ekran kartın var sanırsam bu ekran kartıda paylaşımlı bu yüzden 800mb ramden alıyor sana kullanılabilir 7.2 ram veriyor.Paylaşımlı ekran kartlarında ekran kartının belleği ne kadarsa o kadar raminden kullanır.

      ardahd ardahd (631)