Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them

Sfc / scannow komutundan sonra komut isteminde taramadan sonra şöyle bir ekran geliyor:

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.

Verification 100% complete.

Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the cbs.log. Note that logging is currently not. supported in offline servicing scenarios.

Sfc /scannow komutunda alınan windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them hatasının çözümü nedir?

    Çözüm 1:

    sfc komutunu kullanırkan Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them hatası alıyorsanız düzeltmek için şu işlemi yapın:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.

      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    2. Komut isteminde şu komutu uygulayın.
      DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
    3. Bu komutun başarılı olması için internete bağlı olmanız gerekir.

    4. DISM komutu Windows Update'e bağlanacak ve bozuk olan sistem dosyalarını indirecektir.

    5. DISM işlemi bittikten sonra şu komutu uygulayın:

      sfc /scannow
    6. Şimdi sf komutu düzgün olarak çaşılacaktır.

    Bozulan bazı sistem dosyaları Windows güncelleme sunucuları üzerinden bu şekilde indirilebilir..

    Çözüm 2:

    Yukarıdaki işleme rağmen Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them hatası alıyorsanız o zaman Windows'u güvenli modda başlatmalısınız. Güvenli modda işlem sorunsuz şekilde yapılacaktır.

    murat murat (12492)