Windows Script Host, Hata File, null veya bir nesne değil kod 800A1138

Bilgisayar açıldığında Windows Script Host başlığı altında aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

Windows Script Host

Kod: C:\users\uzmanim.net\AppData\Local\Temp\tfLC61C.js
satır: 289
Karakter : 1
Kod: 800A138F
Kaynak: Microsoft Jscript çalışma hatası
hatanın çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Temp altında çalışan bu dosya bilgisayarınıza zararlı bir programın bulaştığının işaretidir.

    Temp\tfLC61C.js dosyası zararlı yazılıma ait bir javascript dosyasıdır. Temp klasörü altındaki tüm dosyalar geçici ve önemsiz dosyalardır. Hepsi silinebilir.  Temp klasörü altındaki dosyaları sildiğinizde bilgisayarınızda bir sorun oluşmaz.

    Sorunun çözümü için öncelikle bu zararlı yazılımdan kurtulmanız gerekecektir.

    Olası istenmeyen programlar - Eylül 2015 linkinde bahsedilen programlar varsa bu programları kaldırın.

    Daha sonra bilgisayarınızı zararlu yazılım taramasından geçirin.

    Bilgisayarınızı aşağıdaki 3 yazılım ile sırası ile taratın:

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    2. Malwarebytes anti malware programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. Malwarebytes antimalware nasıl kullanılır?
    3. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız zararlı yazılımlardan kurtulmuş olacaktır.

    Windows Script Host

    Kod: C:\users\uzmanim.net\AppData\Local\Temp\tfLC61C.js
    satır: 289
    Karakter : 1
    Kod: 800A138F
    Kaynak: Microsoft Jscript çalışma hatası ise ortadan kendiliğinden kalmış olacaktır.

    hakan hakan (15394)