Windows Server 2012 Otomatik Restart

Merhaba arkadaşlar windows 2012 sürümlü bir sunucum var. Ve bu sunucuda her 6 saatde bir reset atılmasını istiyorum. Forumda daha önce böyle bir konu açılmış ve yardım verilmiş fakat benim istediğim ek bir şey daha var. Otomatik restarttan sonra sunucuya ben girmeden masaüstüne girsin ve başlangıçta açılması gereken programları açsın. Fakat şuan el ile reset attığımda uzak masaüstüne bağlanmadan daha masaüstü bile açılmamış oluyor. Kısaca isteğim reset atıldıgında otomatik windowsa geçsin başlangıçta açılacak programlar vs. açılsın.

mehmetcckli06 mehmetcckli06 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Autologon v3.10 böyle bir uygulama vardı. Otomatik olarak CTRL+ALT+DELETE yapmadan seçtiğin kullanıcı ile giriş yapıyordu.

    Bunu kullanabilirsin açılmasını istediğin uygulamaları da task scheduler / zamanlanmış görevlere ekleyebilirsin.

    alattin alattin (16984)