Windows Server 2012 Türkçe Yapmak ?

Win Server 2012 yi türkçe yapmak mümkünmüdür herşey ingilizce ve neyazıkki microsoft server işletim sistemlerine sınırlı dil desteği veriyor ingilizcem fena değil ama 4/4 lükte değil takıldığım yerler oluyor bazen onların türkçe çevirisini bulmak baya işimi aksatıyor. tam full olarak türkçe yapmak mümkünmüdür ?

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet mümkün(müş). Şimdi Microsoft sitesinden kontrol ettim, Microsoft Windows Server 2012 Language Pack 64-bit (Multilanguage) yani çoklu dil paketi içinde Türkçe'de var. Lakin arayüz Türkçe desteği için "tam" ibaresi yerine "kısmi" yazılmış.

    Ne kadar Türkçe olur elbette bilemiyorum.

    OEM Partner Center'dan (giriş yapmanız gerekiyor) indirebiliyorsunuz

    Windows Server 2012 R2  (Çok dilli) Türkçe dil paketini buradan

    Windows Server 2012 (Çok dilli)  Türkçe dil paketini buradan indirebilirsiniz.

    Bu dil paketleri şu dilleri destekliyor

    Arabic, Bulgarian, Chinese (Hong Kong SAR), Chinese (Simplified), Croatian, Czech, Danish, Dutch, German, Greek, English (United Kingdom), English (United States), Estonian, Finnish, French, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Latvian, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Türkçe, Ukrainian

    murat murat (12492)