Windows Server da Tr Karakter Sorunu

Merhaba window server tabanlı bir sunucu kullanıyorum iletişim sayfam daki iletişim formunda baan gelen maillerde tr karakterlerde farklı sembeller alıyo ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirm. formun çalışması snı sağlayan asp kodlarım aşağudaki gibidir.

<%
isim = request.form("ad_soyad")
mesaj = request.form("mesaj")
konu = request.form("konu")
telefon = request.form("telefon")
eposta = request.form("email")

if isim="" or eposta="" or telefon="" or konu="" or mesaj=""  then
Response.Write "<script language='JavaScript'>alert('Tum alanlari doldurunuz...');</script>"
Response.Write "<meta http-equiv='Refresh' content='1; URL=mail.html'>"
Response.End
end if

kontrol1= InStr(eposta,"@")
kontrol2= InStr(eposta,".")
if kontrol1="0" or kontrol2="0"  then

Response.Write "<script language='JavaScript'>alert('Gecerli email adresi yaziniz...');</script>"
Response.Write "<meta http-equiv='Refresh' content='1; URL=mail.html'>"
Response.End
end if

On Error Resume Next
For Each Doldur In Request.Form
    ' Post edilen formdan bu adrese gelen bilgiler message değişkenine dolduruluyor.
    Message = Message & Doldur & ": " & Request.Form(Doldur) & CHR(10)
Next

Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
Mail.Host = "#"                                ' mail host adresi
Mail.Username = "#"                         ' Mail gönderen hesabın adı
Mail.Password = "#"                              ' mail gönderen hesabın şifresi
Mail.From = ""#"                              ' gönderici mail adresi
Mail.FromName = "#"                                   ' Gönderici adı
Mail.AddAddress "#", "#"         ' alıcı adresi ve adı
                        ' Yanıla adresi istenirse kullanılmayabilir.
Mail.Subject = "Labous Tasarim Iletisim Formu"                                        ' mesaj başlığı
Mail.Body = Message                                            ' Mesaj
Mail.Send

if err Then
    Response.Write err.Description                            ' hata mesajı ekrana yazılıyor
else

  Response.Redirect("index.html#/iletisim")
    'Response.Write     "Mesajiniz iletilmistir. En Kisa Sürede Sizinle Iletisime Geçilecektir."    ' mesaj gönderildikten sonra yonlendirilecek sayfa
end if
%>

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merahaba kullanmış olduğunuzasp sayfasını not defterinde açınız ve farklı kaydet deyiniz ardından sağ altta ki kodlama türünü ANSI yerine UTF-8 Yaparsanız ve Kaydet Deyiniz.Sonrasında sitenizi sunucunuza update ediniz tr karakter sorununuz giderilecektir .lakin bu işlemi yaptıktan sonraki gelen maillerde tr karakter sorunu yaşamayacaksınız bu işlemi yapmadan önceki mailleri hala tr karakteri bozuk olarak görüntüleyeceksiniz saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)