Windows serverda en fazla kaç CMD çalıştırabilirim?

Merhaba

okul projesi için bir client-server bazlı nodejs uygulaması yazdım. Bunu cmdden başlatıyorum her kullanıcı için.
Okulun çok sağlam 12-24 çekirdekli 96 ve üstü gb ramli sunucuları var buraya atacağım eğer kabul ederlerse.

İşletim sistemi windows 2012
En fazla kaç CMD.exe çalıştırabilirim? Bir limiti var mı?

Uzman görüşüne ihtiyacım var =) teşekkürler.

yusufadanali yusufadanali (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut istemi açma konusunda Windows işletim sisteminde bir limit yok. Fakat bağlı kullanıcı ile ilgili 16.777.216 kişi limiti var. Yazdığın uygulama işlemci ve RAM açıcından sunucuyu zorlamazsa  limitsiz gibi düşünebilirsin.

    Not: Bazen sorular gözden kaçabiliyor, eğer tekrar dikkat çekmek istersen sorunu güncelleyebilirsin. Böylelikle sorun tekrardan ana sayfaya düşer.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkür ederim hocam, güncelleme olayını kullanırım artık :) Bu bahsettiğiniz konu hakkında bilgim vardı ancak detaylıca baktığımda 18.496 kadar cmd,conhost,nodejs açabiliyorum. Korktuğum kısım 16.777.216 gibi verilerin ne kadar güvenilebilir olduğu.. yusufadanali 6 yıl önce
    • @yusufadanali uygulaman sınırları zorladığı anda web farm yapısına geçersin. Böylelikle paralel çalışan pek çok sunucu kullanıp uygulamanı dağıtırsın. Sonuç olarak her sunucunun bir limiti var. Uygulamanı tek sunucu üzerinde hayat boyu çalıştıramazsın. 16.777.216 sayısı A sınıfı IP yapısının barındırıcağı maksimum host sayısından geliyor. Elbette bunlar teorik rakamlar. alattin 6 yıl önce