Windows sıfırlama seçenekleri

Merhaba;

Buradan hangisini seçeyim? D: sürücüsünde de programlar yüklü, C: sürücüsünde de.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Siz burada Windows'un yüklendiği sürücü seçerseniz, Windows yüklenen sürücü sıfırlanır ve diğer sürücüler etkilenmez.Tüm sürücüler derseniz. C, D gibi harddisk üzerindeki tüm sürücüler birden sıfırlanır.

    Ancak bu kısımdan bir öncesinde Dosyalarımı sakla isimli bir seçenek olması gerekli.Dosyalarımı sakla derseniz de sürücü sıfırlamakla uğraşılmadan Windows tekrar yüklenir ve eski dosyalarınız silinmez.Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

    Windows 10 Nasıl Sıfırlanır

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Hangisini seçeyim?

      @ismailsarp

      toprak34 toprak34 (2026)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Eğer D sürücüsündeki verilerinin silinmesini istemiyorsan "Yalnızca Windows'un yüklendiği sürücü" seçeneğini seç, böylece D sürücüsündeki hiçbir şey silinmeyecektir Ama D sürücüsündeki veriler önemli değil diyorsan "Tüm sürücüler" seçeneğini seçebilirsin omercik 6 yıl önce
      • Fakat D: sürücüsündeki verileri muhafaza etsen bile D: sürücüsünde yüklü olduğunu sölediğin programlar -silinmediği halde- sıfırlanmış windows ortamında artık çalışır halde olmayacaklardır. Yani oradaki programların çalışmasını düşünerek D: bölümünün seçim dışı bırakılması o maksat için işe yaramayacaktır. Bunuda önceden bilmeli ve ona göre karar vermelisin @toprak34 temmuz 6 yıl önce
      • Bence arşivini, özel dosyalarını vb bir harici usb diske yedekleyerek tüm sürücüler seçimi yapmalısın. Böylece tam sıfır cillop gibi bir sistem oluşturabilirsin. Ama aynı şeyi tek c: seçimi yapsan dahi yine yapabilirsin. O halde şöyle yaparsın: Önce sıfılama yaparsın ve daha sonra D: bölümünü windows ortamında biçimlendirirsin ve bu şekilde sıfır bir sistem oluşturmuş olursun (Aman özel arşivini yedeklemeyi unutma sakın) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
      • @temmuz Özel arşiv dediğin nedir abi? toprak34 6 yıl önce
      • D: sürücüsünde önemli hiçbirşey yok. Apowersoft dosyası bir program dosyası daha ve Games klasörü (Games klasörünün içi boş.) toprak34 6 yıl önce
      • Özel arşiv: Ofis dosyaları belgelerin, ders notların, sunu proje vs dosyaların, resim dosyaların, videoların, özel seçme mp3 dosyaların, bazı başka kıymet verdiğin dosyalar (bazı özel programların setup dosyaları, lisans bilgileri vs).. @toprak34 temmuz 6 yıl önce