Windows simgelerini eski haline nasıl getirebilirim?

Yaklaşık 2 ay önce mac teması yüklemiştim ve kaldırmaya karar verdim sonra ise eski windows simgeleri gelmedi bunun çözümünü bilen var mı?

khann khann (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çözümü buldum :

    1.Windows PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazın ve Enter'a basın. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2.Windows PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazın ve Enter'a basın. (İnternet bağlantısı gerekiyor.)

    khann khann (16)
    5 yıl önce cevaplandı

      Denetim Masası > Program ekle veya kaldır bölümünde 2 ay önce Mac temasıyla beraber yüklediğin bütün programları silmen gerek. O temaları biliyorum beraberinde ikon paketi de yüklüyor sisteme otomatikmen. Sen o ikon paketlerini de kaldır.

      Hatta bana sorarsan bi kaldırma programını kullansan daha faydalı olur. Kaldırma programlarını kullanarak kaldırdığın zaman daha temiz bi kaldırma işlemi gerçekleşir.

      Bu konuda IObit Uninstaller programı işine yarayacaktır.  IOBit Uninstaller nedir, nasıl kullanılır? linkine tıklayarak nasıl kullanacağını öğrenebilir ve indirebilirsin.

      Güncelleme:

      Bir başka çözüm yolu daha anlatayım. Yeni bir kullanıcı oturumu oluşturman bu işi kökten çözer.

      1. Bilgisayarın arama kutusuna netplwiz yaz.
      2. Gelen ekrandan Ekle butonuna tıkla ve istenen bilgileri girerek yeni kullanıcı hesabı oluştur.
      3. O penceredeki Grup üyeliği sekmesinden oluşturduğun hesaba Yönetici yetkisi de vermeyi unutma.

      Yeni bir oturuma geçtiğinde ayarlar varsayılan haline döner.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Programlar kalıntı dosya bırakabiliyor özellikle böyle programlar. Sen bi dene olmazsa başka şeylere bakarız @khann omercik 5 yıl önce
      • Programlar gözükmüyor, kaldırmıştım diye hatırlıyorum.Başka bir yolu var mı? khann 5 yıl önce
      • Bir ekleme yaptım @khann omercik 5 yıl önce
      • @farurhenho çok teşekkürler khann 5 yıl önce
      • Eski kullanıcı hesabını da "Denetim masası > hesapları yönet" bölümünden silebilirsin. Silmeden önce o hesaptaki önemli dosyalarını yenisine aktar ama @khann omercik 5 yıl önce
      • @farurhenho kusura bakma ben denemeden çözüldü tikledim de değişmedi khann 5 yıl önce
      • @farurhenho Yeni bir kullanıcı oluşturup diğer dosyaları almak istemiyorum onu yapabilirsem sanırım çözülecek khann 5 yıl önce