Windows Software Development Kit nedir? Windows Software Development Kit yazılımını kaldırsam sorun olur mu?

Merhaba benim bilgisayarımda bir bileşen var İsmi de"Windows Sofware Development  Kit" sanırım bir bileşen Bu bileşen ne işe yarıyor Kaldırsam bir sorun çıkartır mı? Boyutu 2,14 gb da.

Windows Software Development Kit nedir? Windows Software Development Kit yazılımını kaldırsam sorun olur mu?

aloneman16 aloneman16 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Software Development Kit nedir?

    Windows Software Development Kit (SDK), yazılım geliştiriciler için bir grup aracı barındıran yazılımdır. Windows Software Development Kit (SDK) zararlı bir yazılım veya virüs değildir. Yazılım, oyun geliştiriciler Windows Software Development Kit kullanarak oyun ve uygulama geliştirirler. Windows Software Development Kit bazı hazır kodları, yazılım geliştiricilerin işlerini kolaylaştıran kütüphaneleri içerir.

    Windows Software Development Kit yazılımını sen kurmadıysan kurduğun bir başka program bunu yüklemiş olabilir.

    Özellikle oyunlar Windows Software Development Kit eklentisine ihtiyaç duyarlar.

    Windows Software Development Kit yazılımını kaldırsam sorun olur mu?

    Sanırım sen 2GB gibi devasa boyutundan dolayı kaldırmak istiyorsun. Fakat bunu kaldırısan çeşitli sorunlar yaşayabilirsin. Kullandığın bazı programlar çalışmaya bilir. Bu sebepten kesinlikle Windows Software Development Kit uygulamasını kaldırmanı önermem.

    Özellikle bilgisayarına oyun yüklediysen bu oyunların Windows Software Development Kit (SDK)  uygulamasına ihtiyaç duyuyor olmaları muhtemel. Yani Windows Software Development Kit (SDK)  uygulamasını kaldırırsan bu oyunlar çalışmaz.

    hakan hakan (15394)