Windows SSD sorunu

Windows kurulu olan pcye ssd aldım. Kablolarını bağladım pcyi açtım fakat ssdyi kullanamadım bir kaç forum'a baktım AHCİ olarak biosdan duzenleme yap denilmiş AHCİ yaptım fakat biosda disklerde DVD-ROM ve HDD yi görüyor diğer kısımlar empty'de.

http://gyazo.com/535cd88670999fa3ba7a8bb54faa2a0c

Bilgisayarımda disk gözükmüyor fakat yönetici kısmında gözüküyor fotoğrafda olduğu gibi. SSDye windows kurmak istemiyorum belli başlı oyunlarım ve programlarımı kurmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

mahirtaylan mahirtaylan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows SSD diskinizi görmüş. Bu demekki BIOS bir şekilde SSD diski görmüş.

    BIOS yazılımınız güncel olmayabilir.

    Mümkünde BIOS yazılımınızı güncelleyin.

    Daha sonra SATA controller'ı AHCI olarak ayarlayın.

    Windows 'da SSD diski görebilmek için Disk Yönetimine gidin. Burada görünüyor mu bakın. Burada görünüyorsa sağ tuşla tıklayın ve yeni bir birim oluşturun.

    hakan hakan (15424)