Windows şu dosyayı açamıyor : Exe dosyaları çalışmıyor

Öncelikle bu nasıl başladı bilmiyorum EXE.virüsü diye geçiyor heralde. İnternette çok araştırdım virüs programı indirin vs türlü şeyler yazıyor.

Olayda burda başlıyor şuan bilgisayarımda birşey açmaya çalışınca windows şu dosyayı açamıyor dosya:...exe  hatası alıyorum. Her dosyada böyle ne painti açabiliyorum ne de başka birşeyi. O yüzden resimlerle örneklendiremiyorum birşeyi indirmeye çalıştığımda ise sadece beyaz bir kağıt şeklinde iniyor ve açınca windows şu dosyayı açamıyor dosya:...exe aynı hatayı defalarca veriyor sadece googleye şu şekilde girebiliyorum tüm programlar arızalı sadece yandex kullanılabilir şekilde ayrıca bilgisayarımda 2 tane virüs programı var KasperskyTotal Security tarama yapıcam ama kullanımı bitti ve diğer virüs programım ise Dll-Files-Fixer ondada aynı şekil üyeliğim kullanım olayı bitti lisans istiyor ve satın almak istemiyorum çünkü farklı şekillerlede yapılabileceği için almıyorum. Netten ürün kodu vs arıyorum ama bulamıyorum olmuyor hiçbirisi durum bu arkadaşlar lütfen yardım ediniz.

wh1sp3r wh1sp3r (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    1) bilgisayarımı açın resimde işaretli olan yerleri aynısı olacak şeklde işaretleyin

    2) önce bunu dene çok olumlu sonuç vermiştir reg dosyasını indirin masa üstünde çif tıklatın açılan sayfaya evet deyin  bunuda indiremeycecek olursan veb sayfasından kopyala yapıştır yapın verdiğim kodları not defteri açın masa üstünde bu kodları yapıştırın farklı kaydet deyin tüm dosyalar seçeneğini seçin  uzantısına exe.reg yazın  kaydedilecek yeri masa üstünü seçin dosya masa üstüne gelecektir çif tıklayın gelen mesaja evet deyin bilgisayarı yeniden başlatın

    kodların linki https://yadi.sk/d/Ht2E7js-qKn3a

    reg dosyası linki https://yadi.sk/d/-LbgRp47qKmvQ

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • tekrarlıyorum efendim hiçbirşeykilde birşey indirilemiyorum resimlerle örneklendiricem ama paint bile açılmıyor mesela hitmanpro.exe yi indirdim açınca çalıştır diyorum windows şu dosyayı açamıyor Dosya:HitmanPro.exe Ne yapmak istiyorsunuz? Doğru programı bulmak için Web hizmetini kullan Yüklü programlar listesinden program seçmek 2 seçenek var webi seçince birşey indirmemi istiyor ama oda aynı şekilde bu hatayı veriyor bu herşeyde aynı ne indirirsem indireyim ne açarsam açayım hep bu ötesi yok. wh1sp3r 8 yıl önce
    • cevabı düzelltim yeniden bakabilirsiniz candan 8 yıl önce

    Windows şu dosyayı açamıyor uyarısını .exe dosyaları için alıyorsanız, virüs kayıt defteri girdilerini bozmuş olabilir.

    Öncelikle Exe dosyalarının düzgün çalışması için şu MSI dosyasını çalıştırmayı deneyin.

    Bunu indirin ve çalıştırın: Windows 7 exe dosyaları açılmıyor sorunu düzeltici

    Bu otomatik düzeltme aracıdır.

    Bu çalışmazsa o zaman şunu deneyin

    Bu sorunu gidermek için kayıt defteri ayarlarını varsayılan ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

    1. Windows ve Ru tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır. Çalıştıra Regedit yazın enter tuşuna basın.
    2. Kayıt deftetinde şu yolu izleyin: HKEY_CLASSES_ROOT\.exe
    3. .exe seçiliyken  sağ tarafta (Varsayılan) ifadesini sağ tıklayıp Değiştir  seçeneğini  tıklayın
    4. Değer Verisi:'ni exefile olarak değiştirin. Tamam'ı tıklayın.
    5. Daha sonra HKEY_CLASSES_ROOT\exefile yolunu izleyin.
    6. exefile seçiliyken, (Varsayılan)'a sağ tıklayıp Değiştir'e tıklayın
    7. Değer verisi'ni   "% 1" % * yapın. Tamam'ı tıklayın.
    8. Daha sonra şu yolu izleyin: KEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open
    9. Sağ taraftan (Varsayılan)  değerini sağ tıklatın ve Değiştir'i tıklatın.
    10. Değer verisi:   "% 1" % * yapın. Tamam'ı tıklayın.
    11. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın

    sistem normale dönerse mutlaka virüs taraması yapın:

    Bu işinize yaramazsa bir de şu çözümü deneyin: Windows 7 exe dosyalarını açmıyor

    Panda Cloud Cleaner nedir? Panda Cloud Cleaner nasıl kullanılır?
    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarı Güvenli Mod'da aç ve sistem geri yüklemesi yap (Güvenli Mod'da exe'ler çalışması lazım):

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Daha sonrada sistemde derin bir virüs taraması yap, varsa virüsü/virüsleri temizle.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

        çok sağolun bendede öyle bi sorun vardı programı indirdim eski haline döndüm :)

        şu an çok mutluyum allah razı olsun

        tons tons (3)