Windows test imzalama modu desteklenmiyor hatası nasıl çözülür?

Bilgisayarımda PUBG, Fortnite, Zula oyunları açılmıyor. Oyunlarda windows test imzalama modu desteklenmiyor hatası çıkıyor ve oyunları açamıyorum. Windows test imzalama modu desteklenmiyor ne demek ben ne yapacağım?

Windows test imzalama modu desteklenmiyor hatasını çözmek için ne yapmam gerek?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows test imzalama modu desteklenmiyor hatasının sebebi nedir?

    Oyunlarda windows test imzalama modu desteklenmiyor hatası çıkıyorsa, Windows Sınama Modu ilgili oyunun başlamasını engelliyor demektir. Sınama Modu, bilgisayarda yüklü programların Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmış güvenli sürücüleri kullanıp kullanmadığını denetler. Bazen programda yapılan bir yenilik, programa gelen bir güncelleme sonucunda windows test imzalama modu desteklenmiyor hatası çıkabilir.

    Windows test imzalama modu desteklenmiyor çözüm nedir?

    Eğer oyunlarda "test imzalama modu desteklenmiyor" hatası alıyorsanız, çözmek için Windows Sınama Modu'nu kapatmanız gerekiyor. Sınama Modu'nu kapattığınız zaman Windows, kurulu programların dijital olarak imzalanmış sürücüler kullanıp kullanmadığını denetlemeyecek ve bir yaptırım uygulamayacaktır.

    Yani Windows Sınama Modu'nu kapattığınızda windows test imzalama modu desteklenmiyor hatası da çözülecek.

    Windows Sınama Modu nasıl kapatılır?

    1. Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Ardından gelen Komut İstemi ekranına aşağıdaki komutu yazın:
    bcdedit -set TESTSIGNING OFF

    Bu komutu yazdıktan sonra bilgisayarınızı bir defa yeniden başlatırsınız ve Windows Sınama Modu kapanır. Artık Zula, PUBG ya da diğer oyunlarda windows test imzalama modu desteklenmiyor hatasıyla karşılaşmayacaksınız.

    Windows 10'da Sınama Modu'nu kapatmaya çalışırken çeşitli hatalar çıkabiliyor. Windows Sınama Modu'nu kapatmaya çalışırken karşılaşılan hataların çözümlerine aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    An error has occurred setting the element data hatası nasıl çözülür?

    Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor; değiştirilemez veya silinemez hatasının çözümü nedir?

    omercik omercik (9418)