Windows test-signing mode not supported hatası nasıl çözülür?

Bilgisayarımda PUBG, Fortnite ve Zula açılmıyor. Örneğin Zula açmaya çalışırken windows test-signing mode not supported hatası veriyor. Test-signing mode not supported ne demek? Yani Zula açılmamasının çözümü nedir?

Windows test-signing mode not supported hatası nedir, neyden kaynaklanır? Windows test-signing mode not supported çözümü bilen var mı?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows test-signing mode not supported hatası nedir?

    PUBG, Fortnite veya Zula gibi oyunlarda alınan windows test-signing mode not supported hatası, Windows Sınama Modu'nun oyunu başlatmasını engellediğini gösterir. Eğer yüklü bir program Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmamış sürücüleri kullanıyorsa Windows Sınama Modu başlatılır. Bunun sonucunda ise test-signing mode not supported hatası çıkabilir.

    Windows test-signing mode not supported hatasının çözümü nedir?

    Hatanın elbette çok basit bir çözümü var: Windows Sınama Modu'nu kapatmak. Sınama Modu kapatıldığı zaman Windows artık programların dijital olarak imzalanmış sürücüye sahip olup olmadığını denetlemeyecek ve herhangi bir yaptırım uygulamayacaktır.

    Yani windows test-signing mode not supported sorununu çözmek için Windows Sınama Modu'nu kapatmanız yeterli.

    Windows Sınama Modu nasıl kapatılır?

    1. Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Ardından gelen Komut İstemi ekranına aşağıdaki komutu yazın:
    bcdedit -set TESTSIGNING OFF

    Bu komutu yazdıktan sonra bilgisayarınızı bir defa yeniden başlatırsınız ve Windows Sınama Modu kapanır. Artık Zula, PUBG ya da diğer oyunlarda windows test-signing mode not supported hatasıyla karşılaşmayacaksınız.

    Windows 10'da Sınama Modu'nu kapatmaya çalışırken çeşitli hatalar çıkabiliyor. Windows Sınama Modu'nu kapatmaya çalışırken karşılaşılan hataların çözümlerine aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    An error has occurred setting the element data hatası nasıl çözülür?

    Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor; değiştirilemez veya silinemez hatasının çözümü nedir?

    omercik omercik (9418)