"Windows'u ara" simgesinde arama yapılmıyor, çalışmıyor. Nasıl çözülür?

Windows 10 son sürüm (son güncelleme dahil) kullanıcısıyım. Mesela bu görev çubuğundaki arama simgesinde Hesap Makinesi'ni aramak istiyorum fakat simgeye tıklayınca arama kısmı gelmiyor.

goktuggns goktuggns (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Powershell üzerinden şu komutu çalıştırıp kontrol eder misiniz?

    Powershell yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • çalıştırdım: Bu paketin daha sonraki bir sürümü zaten yüklü olduğundan paket yüklenemedi. BU 5 DEFA KIRMIZI OLARAK ÇIKTI. goktuggns 7 yıl önce
    • Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073D06, Bu paketin daha sonraki bir sürümü zaten yüklü olduğundan paket yüklenemedi. Windows cannot install package Microsoft.Advertising.Xaml_10.0.1605.0_x64__8wekyb3d8bbwe because it has version 10.0.1605.0. A higher version 10.0.1606.0 of this package is already installed. NOTE: For additional information, look for [ActivityId] e8196e6a-0813-0007-6578-19e81308d201 in the Event Log or use the command line Get-AppxLog -ActivityID e8196e6a-0813-0007-6578-19e81308d 201 At line:1 char:38 + ... | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.I ... + ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ + CategoryInfo : NotSpecified: (C:\Program File...ppXManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], Exception + FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand goktuggns 7 yıl önce

    Sistem Geri Yükleme'de bir tarih seçip geri yükledim ama tekrar oturum açılınca şu hatayı veriyor her tarihte.

     Hata Mesajı:

    " Sistem Geri Yükleme başarıyla tamamlanmadı. Bilgisayarınızın sistem dosyaları ve ayarları değiştirilmedi. Ayrıntılar: Sistem Geri Yüklemesi geri yükleme noktasından (C:\Windows\System32\combase.dll) dosyasını çıkaramadı. Sistem Geri Yükleme sırasında belirtilmeyen bir hata oluştu. (0x8007025d) Sistem Geri Yükleme'yi yeniden deneyebilir ve farklı bir geri yükleme noktası seçebilirsiniz. Yine bu hatayla karşılaşırsanız, gelişmiş kurtarma yönetimini deneyebilirsiniz.

    goktuggns goktuggns (1)