Windows Update 80070422 hatası

Windows update yani Windows güncelleme yapmak istediğimde Windows Update 80070422 hatası alıyorum.

Windows Update 80070422 hatası hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Update 80070422  hatasının çözümü:

    Windows Update 80070422 hatasını sebebi bilgisayara bulaşan ve Windows güncelleme hizmetlerini durduran ve bilgisayarınıza bulaşan virüslerdir.

    Bilgisayarınıza bulaşan virüsler Windows güncelleme hizmetini durdurur ve Windows Update 80070422  hatası almanıza sebep olur.

    Windows Update 80070422  hatasını çözmek için öncelikle virüsü temizlemeli ve sonrasında Windows Update hizmetlerini denetim masasından açmalısınız.

    Bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemek için :

    1. Önce Malwarebytes anti-malware  nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinde anladılan ve indirebileceğiniz Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarınızı taratın.
    2. Sonra HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan Hitman Pro ile bilgisayarınızı taratın.

    Virüs temizleme işlemi bittikten sonra aşağıda anlatıldığı gibi Windows update servislerini açın.

    Windows Update'e gereken hizmetleri yeniden başlatmak için:

    Bu adımları uygulayabilmeniz için yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

    1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmiDenetim MasasıSistem ve Bakım ve ardından Yönetimsel Araçlar'ı tıklatarak Yönetimsel Araçlar'ı açın.

    2. Hizmetler’e çift tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    3. Hizmetler penceresinde Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti'ne çift tıklayın.

    4. Genel sekmesindeki Başlangıç türü'nün altında El ile seçeneğini ve ardından da Uygula'ya tıklayın.

    5. Oturum Aç sekmesine tıklayın ve hizmetin listelenen tüm donanımlarda etkinleştirildiğinden emin olun.

    6. Genel sekmesine tıklayın, Başlat'a tıklayın ve Tamam'a tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    7. Hizmetler penceresinde Windows Olay Günlüğü'ne çift tıklayın.

    8. Genel sekmesinde, Başlangıç türü'nün yanındaki Otomatik öğesinin seçili olduğundan emin olun.

    9. Hizmet durumu yanında, hizmetin başlatılıp başlatılmadığını denetleyin. Listelenmiyorsa, Başlat'a tıklayın ve sonraTamam'a tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    10. Hizmetler penceresinde Windows Update hizmetine çift tıklayın.

    11. Genel sekmesinde, Başlangıç türü'nün yanındaki Otomatik öğesinin seçili olduğundan emin olun.

    12. Hizmet durumu'nun yanında, Başlatıldı öğesinin listelenip listelenmediğini denetleyin. Listelenmiyorsa, Başlat'a tıklayın ve sonra Tamam'a tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    13. Hizmetler penceresinde Yazılım Lisansı'na çift tıklayın.

    14. Genel sekmesinde, Başlangıç türü'nün yanındaki Otomatik öğesinin seçili olduğundan emin olun.

    15. Hizmet durumu'nun yanında, Başlatıldı öğesinin listelenip listelenmediğini denetleyin. Listelenmiyorsa, Başlat'a tıklayın ve sonra Tamam'a tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

    16. Hizmetler penceresini kapatın ve Windows güncellemelerini yüklemeyi yeniden deneyin. [Kaynak: Microsoft]

    Bu işlemden sonra Windows Update 80070422  hatası çözüme kavuşmuş olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hizmetlerimde Yazılım lisansı hizmetini bulamadım yardımcı olurmusunuz?

      scream342 scream342 (1)