Windows Update 8024402C hatası

Windows 2012 Server sunucuda Windows Update çalıştırmak istediğimde  WindowsUpdate_8024402C OR WindowsUpdate_dt000 8024402C hatası alıyorum.

Windows Update 8024402C hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Update 8024402C hatasının çözümü nedir?

    Windows 2012 Server yüklü sunucu da güncelleme yapmak isterken 8024402C hatası aldım. Bu hatayı çözmeye çalışırken çeşitli çözüm önerileri ile kaşılaştım fakat bunlar çözüm olmadı.

    Ben tüm bu çözümleri ve kendi bulduğum çözümü paylaşacağım.

    Windows Update 8024402C hatası çözüm 1:

    DNS sunucunuz düzgün çalışıyor mu kontrol edin, internet bağlantınızı kontrol edin.

    Benim kaşılaştığım sorunda Windows 2012 Server üzerine DNS girilmemişti. Sunucu internete bağlı fakat DNS girilmediği için isimleri çözümleyemiyordu. Bu sebepten 8024402C hatası alıyordum. Sunucuya DNS bilgilerini girdikten sonra 8024402C hatası çözüldü.

    Windows Update 8024402C hatası çözüm 2:

    Bilgisayarda çalışan antivirüs, Firewall gibi yazılımları kapatın.

    Firewall veta Antivirüs yazılımı Windows Update'in çalışmasını engelliyor olabilir.  Sorun bu yazılımlardan kaynaklanıyorsa, Windows Update işleminden sonra bu yazılımları tekrar açmayı unutmayın.

    Windows Update 8024402C hatası çözüm 3:

    Sorun bazı Windows servislerinin durmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu servisleri tekrardan açmalısınız. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.

    Daha sonra şu komutları uygulayın

    net start bits
    net start wuauserv

    Bu komutlar ile birlikte servisler çalışacaktır. Daha sonra Windows Update'i çalıştırmayı tekrardan deneyin.

    cemkara cemkara (4215)