Windows Update "Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin" hatasının çözümü nedir?

Windows Update "Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin" hatası alıyorum. Windows Update "Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin" hatasının çözümü nedir?

civa civa (1)
1 yıl önce sordu

  • Discord kanalımızda varsan bana özelden yaz alattin 1 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bu sorunla ilgili uzmanim.net Youtube kanalında bir çözüm paylaştım: https://www.youtube.com/watch?v=ljdezm1SC_0

lk çözüm yolu olarak Uygulama ayarlarını sıfırlamanız gerekiyor. Daha sonra Windows Sorun giderici ile sorunları gidermek ve son aşamada SFC komutu ile sistem dosyaları sorunlarını gidermek gerekiyor. İkinci çözüm yolunsa ise update orchestrator service durumunu kontrol ediyoruz. Normalde update orchestrator service Auto olarak bulunmalıdır. update orchestrator service hizmeti kapatılırsa karşınıza Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatası gelebilir. Bu durumda Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatasının çözümü için bu servisi auto konumuna almak gerekir.

Windows 10 Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatasının çözümü için yapılması gerekenler şunlar:

  1. Başlat menüsüne tıklayın daha sonra Çark şeklindeki Ayarlar simgesine sağ tuşla tıklayıp açılan pencereden Diğer > Uygulama ayarlarını bulun.
  2. Uygulama Ayarlarında Sıfırlama bölümünden uygulamaları sıfırlayın. Bu işlem bittikten sonra diğer adımlara geçin.
  3. Arama bölümüne Diğer sorunları Gider yazıyoruz ve Windows sorun gidericiyi çalıştırıyoruz.
  4. Windows Update seçip Sorun gidericiyi çalıştırıyoruz.
  5. Sorun giderici Windows Update sorunlarını giderecektir.
  6. Bu işlem bittikten sonra komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıyoruz.
  7. Komut isteminde sfc /scannow komutunu çalıştırın ve sistem dosyalarındaki sorunların giderilmesini bekleyin.
  8. Bu işlem sonunda Windows 10 Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatası çözülmüş olmalı. Sorun devam ediyorsa sonraki aşamaya geçin.
  9. Denetim masasından Hizmetlere gidin.
  10. Update orchestrator service hizmetini bulun.
  11. Update orchestrator service hizmetinin başlangıç durumunu Otomatik olarak ayarlayın.

Bu işlemlerden sonra Windows 10 Bir sorun oluştu. Ayarları daha sonra yeniden açmayı deneyin hatasının çözüm sağlamış olmalıdır.

alattin alattin (16984)