Windows Update eski sürücüyü yüklüyor sorunu

Ekran kartının üreticisinin kendi sürücüsü daha güncel. Fakat Windows Upate sürekli daha eski sürüm sürücüyü yüklüyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

Anonim Anonim (156)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Update'in sürücü yüklemesi engellenebilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan çalıştır penceresine sysdm.cpl yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Daha sonra Donanım sekmesini tıklayın.
    3. Aygıt yükleme Ayarları düğmesine tıklayın.
    4. Cihaz yükleme ayarlarını Hayır olarak değiştirin.
    5. Değişiklikleri kaydet seçin.

    Daha sonra Yerel İlke düzenleyici üzerinden şu işlemleri yapın:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan çalıştır penceresine gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Daha sonra şu yolu izleyin:
      Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri >  Windows Update > Windows Update Tarafından sunulan güncellemeleri yönetin
    3. Burada Windows Güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etme seçeneğine çift tıklayın.
    4. Etkin seçin.
    5. Uygula ve Tamam tuşlarına basın.
    6. Son olarak Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra Windows Update donanım sürücü güncellemelerini yüklemeyecektir. Böylelikle eğer eski versiyon sürücü yükleniyorsa bunun önüne geçmiş olacaksınız ve Windows Update'in eski sürücü yüklemesini engelleyebileceksiniz.

    alattin alattin (16999)
    5 ay önce cevaplandı