Windows Update gerekli bütün sürücüleri kurar ve günceller mi?

OEM lisanslı Windows 10 Pro 64 bit kullanıcısıyım. Sürücü yüklemek ile uğraşmaktan bıktım, Driver Booster gibi programlara da artık güvenmiyorum. Günde 1 kez Windows Update'yi kontrol etsem gerekli tüm sürücüleri kurar mı? Biliyorum en güncelini kurmayacak. Ama gerekli tüm sürücüleri kursun yeter. Ayrıca aygıt yöneticisinden her bir aygıta sağ tıklama yapıp güncelini online aramak ile, Windows Update aynı işlevimi görüyor?

givozip givozip (0)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 update hizmeti sürücüler içinde oldukça etkili. Günde 1 kontrol etmene gerek yok. Windows 10 güncelleme hizmeti ile genel olarak tüm sürücüler yükleniyor. Eğer çok özel bir donanım kullanmıyorsan başka bir programa ihtiyacın yok.

    "Güncelini online aramak ile, Windows Update aynı işlevimi görüyor?" Evet aynı işlem. Bu konuda çok da takıntılı olma. Eğer bilgisayarın normal çalışıyor ve herhangi bir sorunun yoksa sürücüler ile ilgili bir problemin yok ve güncelleme yapmana gerek yok demektir.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sağ olun. Dediğim gibi gereklileri kursun, güncelini zaten 3 ayda bir kurar. givozip 6 yıl önce