Windows Update, gerekli tüm sürücüleri kurar mı?

Sürücü yüklemek ile uğraşmaktan bıktım, Driver Booster gibi programlara da artık güvenmiyorum.

Windows Update, biliyorum en güncelini kurmayacak ama gerekli tüm sürücüleri kursun yeter. Ayrıca aygıt yöneticisinden her bir aygıta sağ tıklama yapıp güncelini online aramak ile, Windows Update aynı işlevi mi görüyor?

kavafe kavafe (6)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bana sorarsan bilgisayarın şu anda tıkır tıkır çalışıyorsa gerekli sürücülere sahiptir. Windows Update sürücü kurma konusunda fena değil, mesela ne zaman format atsam hem Intel hem de NVIDIA ekran kartı sürücüsünü otomatik kuruyor. Ama bunları güncellemiyor.

    Aygıt yöneticisinden güncellemek ile Windows Update aynı şeyler değil diye düşünüyorum. Aygıt yöneticisinden güncellediğim bir sürücüyü Windows Update bulmadı hiç mesela. Bir şekilde farklı yerlerden sürücüleri bulup kuruyorlar.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Evet, işte onu diyorum. Her format sonrası sürücü güncelleme yapar, ama aylar geçse de yenisi gelse onları güncellemez.. kavafe 5 yıl önce

    Ben yeni format attım, Win 8.1'in güzelliği neredeyse tüm aygıt sürücülerini yüklemiş ... Ekran Kartı Sürücüsü ise Standart Microsoft Görüntü Bağdaştırıcısı olarak kalmış ... Güncel Driver'ı bulup indirebilirsin .. Doğru Driver'ı bulma konusunda endişelerin varsa kutusundan çıkan CD'deki driver'ı yükleyebilir, sonra da Windows üzerinden güncelleme yapabilirsin ...

    - Windows Update'e girip 'Güncellemeleri Denetle' der ve bulduğu 'Önemli güncellemeleri' yüklersin ... Windows Defender'i de güncellemen bilgisayarının koruma altında olmasını sağlayacaktır ...

    - Windows old klasörü olsun, olmasın Bilgisayarım Penceresi içerisinde C'ye sağ tıklayıp ; özellikler menüsünden Disk Temizleme seçeneğine vasıtası ile Harddiskinizden alan kazanabilir , gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz ... 'Sistem Dosyalarını Temizle diyerek gereksiz depolanmış sistem dosyalarından kurtulabilirsiniz ... Tabii bu formattan sonra bilgisayarınızda bir windows old klasörü oluşmuşsa onu da uçurur .. Ama bence yapılması gerekli ...

    - https://www.youtube.com/watch?v=uTY8u7GnKSo&t=1144s

    Yukarıdaki Videoda 15.Dakikadan sonrasında Yonga Seti Sürücülerinin güncelleme şekli anlatılmış, buradan da faydalanabilirsin ...

    ongun ongun (90)