Windows update hata kodu 80070005 güncelleme sorunu

 Windows 8.1 kullanıyorum. Güncelleme sorunu yaşıyorum. Windows defender defination update  yüklenmiyor. Hata kodu 80070005 windows update .. nasıl cözebilirim?   bilgisayarıma virüs programı yükledim .. güncelleme yapılamadıgı için korunmamakta.. yardımcı olursanız sevirim saygılarımla..

mavera35 mavera35 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ben windows 8 kullanıyorum geçenlerde bende bu sorunla karşılaştım kendim çözdüm sorunu .

    Ben windows uptade sorun gidericisini çalıştırarak sorunu çözdüm sende deneyebilirsin .

    Bende windows uptade sorun gidericisi denetim masasından windows uptadeyi tıkla sağ üstte soru işareti ne tıkla oraya windows uptade sorun gidericisi yaz kod hatası ile ilgili yazı çıkar o sayfaya gir en altında windows uptade sorun gidericisini başlat yazıyor ben ordan çalıştırdım .

    Denemediysen bunu dene umarım faydalı olur .

    kubilay kubilay (16)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Kubilay Bey, Teşekkür ederim.. 1 Haftadır Bu Sorunu Cözmekle Uğraşıyordum... Sizin Yorumunuz Şimdi Sorun Cözüldü... Yaptıgım İşlemler.. Öncelikle MICROSOFT SAFETY SCANNER indirip.. Bilgisayarımı Tarattım.. Sonra Disk Temizleme'yi kullanarak bilgisayarımdaki sistem dosyalarını sildim... Bilgisayarımı Tekrar Başlattıgımda Sorun Cözülmüştü.... Kubilay Bey İlginiz Ve Bilgileriniz İçin Çok Teşekkür Ederim.. Saygılarımla, mavera35 8 yıl önce

    Hata koduna bakıldığında bir kısıtlama nedeniyle updatelerin yüklenemediği görülüyor.Bunun sebebi bilgisayarınıza bulaşan bir zararlı da olabilir.

    1) Bilgisayarı bir yönetici(administrator) hesabı ile açtığınızdan emin olun.Bunun için Windows 8 de arama bölümünden "kullanıcı hesapları" yazarak Kullanıcı Hesapları bölümüne gidin.Daha sonra kullanıcı hesaplarını yönet'e tıklayın.Eğer hesap türünüz yönetici ise siz zaten yönetici olarak oturum açtınız demektir.Eğer hesabınınz yönetici değilse bu durumda hesap türünüzü değiştirmeniz veya yönetici hesabı ile oturum açmanız gerekir.Yönetici hesabı ile oturum açıldığında kullanıcı hesap türünüzü değiştirebilir ve kendinizi de yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.Yönetici siz değilseniz, yöneticiden kendi hesabınızın hesap türünü değiştirmesini isteyin.

    Not: 1.adım uygulanmamışsa 2.adımı yapmanıza gerek yoktur.

    2) Eğer Yönetici olduğunuz takdirde bu hatayı aldığınızda bir zararlı yüzünden bu hatayı alabilirsiniz.

    Aşağıdaki adımları uygulamayı deneyin.

    a) https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23510#AffinityDownloads adresinden "SubInACL.exe" dosyasını indirin ve kurun.

    b)Notepad dosyasını açın ve aşağıdaki yıldız arasındaki komutları notapada yapıştırın.

    ****************************************

    @echo off

    subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f

    subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=system=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=system=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=system=f

    subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=system=f

    @Echo =========================

    @Echo Finished.

    @Echo =========================

    @pause

    ***********************************

    c) Komutları kopyaladıktan sonra Dosya->Farklı Kaydet yoluna tıklayın.Açılan pencereden kayıt türünü "Tüm Dosyalar" olacak şekilde ayarladıktan sonra dosya adına "reset.bat" yazarak masaüstüne kaydedin.

    d) Masatündeki reset.bat dosyasını sağ tuş ile tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" deyin.Ardından dos penceresi açılacak ve komutlar çalışmaya başlayacaktır.Bu işlem bir kaç dakika sürebilir.İşlem bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar update yapmayı deneyin.

    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sayın İsmailsarp bilgilerinizz için tesekkur ederim..  yazdıklarınızın hepsini uyguladım ...

      böyle bi sayfa cıkıyor..  tekrar güncelleme yapmayı denedigimde...

      aynı hatayı alıyorum... düzelme olmadı malesef... Nasıl cözebilirim bu sorunu ?  Uzmanim net olarak yardımcı olursanız Sevinirim...  Şimdiden Teşekkür ederim..

      mavera35 mavera35 (3)