windows update hatası 0x80080005 2016-10-25-T-0912_27 Her Türlü Arastırma Yaptım Ne Bulabildim Nede Çözebildim

Herekse Selam Aleyküm İyi Günler

Artık Eskisi Gibi Windows Updateyi Çalıstıramıyorum Belki 50 Den Fazla Format Attım Ama Güncelleme Denetliyoda Kalıyor Ve Saatlerce Beklediğim Oldu En Küçük Bir Hareketlenme Görmedim Fixleme Olaylarını Windows Update İle İlgili Herşeyi Denedim Ama Sorunu Çözemedim.

Bu Sitede de Çözülmeyen Hiç Bir Sorun  Görmedim Adının Hakkını Veren Bir Site Yani :)

Yardımlarınızı Bekliyorum

maitreisse maitreisse (1)
7 yıl önce sordu

  • 50 kez format atmışınız yinde olmamış sistem özellikleriniz yetarsiz olabilir sistem özelliklerinizi ve işletim sisteimnizi yazabilirseniz yardım etmekte kolaylaşır candan 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

1 )  windows update hatası 0x80080005 hatasını gidermek için önce sorun gidericiyi deneyin burdan indirin olmuyorsa aşağıda çözüm belirttim

başlat / cmd / sağtıklatın yönetici olarak açın aşağıdaki komutları sırasıyla yazın her komuttan sonra entra basın

net stop wuauserv

net stop cryptsvc

ren% windir% \ SoftwareDistribution sdold.old

ren% windir% \ system32 \ catroot2 crt2old.old

net start wuauserv

net start cryptsvc

 bu işlemlerden sonra deneyin yine olmuyorsa yazın

2 ) Denetim Masasında Ara kutusuna hizmetler yazın.

Yerel hizmetleri görüntüle'yi tıklatın.

"Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" hizmetinin çalıştığından emin olun.

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

  • Bunları denemiştim hemde 3 kere :) ama gene olmadı ama şöyle birşey oldu ren% windir% \ SoftwareDistribution sdold.old ren% windir% \ system32 \ catroot2 crt2old.old Bu ikisini cmd kabul etmedi maitreisse 7 yıl önce
  • cevabıma ekleme yaptım candan 7 yıl önce
  • Arka plan akılı aktarım hizmeti çalısıyor vaziyette kapattım tekrar çalıstırdım şimdi güncellemeleri tekrar denetliyorum maitreisse 7 yıl önce
  • bu yöntemleri deneyin yinde olmassa temiz win 8.1 pro format atın hiç uğraşmayın bence candan 7 yıl önce
  • Windows 8 den nefret ediyorum :) maitreisse 7 yıl önce
  • Ben bir kaç araştırma yaptım litle sürümlerde bu hatayı veriyormuş maitreisse 7 yıl önce
  • bu arada .o maitreisse 7 yıl önce
  • çok çok teşekkür ederim maitreisse 7 yıl önce
  • ilgilendiğiniz için maitreisse 7 yıl önce
  • litlesiz sürüm deneyeceğim maitreisse 7 yıl önce

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Derecelendirme 4.9

İşlemci Intel(R) Core (TM) 2 Duo CPU T7250 @2.00GHz 2.00Ghz

(RAM) 4 GB

Sistem Türü Windows 7 Ultimate 64 Bit İşletim Sistemi

Bilgisayar Laptop TW8

Ekran kartım Nvidia Geforce 9600 MGS

İşletim sistemim bunlar :)

maitreisse maitreisse (1)
7 yıl önce cevaplandı

  • sistem özelikleriniz yeterli fena sayılmaz candan 7 yıl önce
  • araştırmadan sonra size döneceğim candan 7 yıl önce
  • Evet sistem özelikleri iyi daha önce windows update açalısıyordu acaba bios güncellemesi ile alakalı olabilirmi biosu hiç güncellemedim maitreisse 7 yıl önce
  • bios güncellemesi ile alakası olmaması gerekir candan 7 yıl önce
  • Yokmu çözeen ? maitreisse 7 yıl önce