Windows update kapanıyor neden?

Bilgisayarımı güncelleme çalıştığım zaman Windows update kendini kapatıyor. Bilgisayarımın güncel olmadığını biliyorum ayrıca virüs de taradım ama bilgisayarımda virüs vs. çıkmadı.

Windows update neden kapanıyor?

Çözümü var mı?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun bir kaç çözümü var ve bu çözümler bende işe yaramıştı.

    1. Antivirüs programını devre dışı bırakmak:

    Eğer bilgisayarınızda antivirüs programı kullanıyor iseniz onu devre dışı bırakmanızı öneriyorum çünkü antivirüs programları yanlış "pozitif" veya garip uyumluluk sorunları nedeniyle bazen bu sorunlar olabiliyor.

    2. Windows güncelleştirme klasöründe bozuk bir dosya da içeriyordur.

    Bazen windows update dosyaları zarar göre biliyor yani bozula biliyor bu da windows'u güncellemenizi engelliyor ola bilir fakat çözümü de çok basit. Altdaki adımları takip ederek çözümüne ulaşa bilirsiniz

    Çözüm:

    1. İlk olarak CMD'yi yönetici olarak açalım çünkü Windows bazı işlemlere izin vermiyor ama bir uygulamayı yönetici olarak açtığımız zaman o izni biz vermiş oluyoruz ve yapamadığımız işlemleri yapa biliyoruz.
    2. CMD'yi yönetici olarak açtıkdan sonra şu komutları sırasıyla girelim.
      • reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v AUOptions /t REG_DWORD /d 0 /f
      • sc config wuauserv start= auto
    3. Bu yöntemi denedikden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Sorununuz halen daha devam eder ise şu komutları yazın CMD'ye ve yazdıkdan sonra işlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    net stop bits

    net stop wuauserv

    net stop appidsvc

    net stop cryptsvc

    Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

    Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

    net start bits

    net start wuauserv

    net start appidsvc

    net start cryptsvc

    darkcrak darkcrak (5168)