windows update ''Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı sorunu '' hatası

kod : 80072EFE kodum bu sorunla ilgili  çözüm bilenler varsa yazsın lütfen

alooovvv alooovvv (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows + S Tuşlarını kullanarak çıkan arama yerine hizmetler yazıp enterle karşına çıkan hizmetler penceresi çıkacak oradan windows uptade'yi bulup devre dışı veya çalışıyor yazısını göremiyorsan sağ tıklayıp başlat yazısına tıkla birkez daha sağ tıklayıp yeniden başlat yazısı seçili ise onada tıkla işlemler bittiğinde bir kez daha Windows + S Tuşlarını kullanarak çıkan arama yerine gpedit.msc yazıp enterle Bilgisayar Yapılandırması bölümün alt tarafında yer alan Yönetim Şablonlarını aç Windows Bileşenleri tıkla sağ tarafta liste belirlenecek o listenin en aşağı kısmına in Windows Uptade yazan yere birkez tıkla sonra enter tuşuna bas Otomatik Güncellemeri Yapılandır yazısını göreceksin tıkla ve enterle Yapılandırılmadı seçeneğinde olması gerek zaten öyle ise iptal et çık tüm yerlerden bilgisayarı yeniden başlat sorunun çözülüp çözülmediğini bildirirsin geçmiş olsun

    gorele28 gorele28 (387)
    1 yıl önce cevaplandı

      İşletim sistemin nedir? Windows kaç kullanıyorsun?

      Eski bir işletim sistemi kullanıyorsan, mesela Windows 7 veya Windows 8 önce Windows Update Aracısını güncelle:

      Windows 8  32 bit için indir : https://www.microsoft.com/download/details.aspx?familyid=909de38f-ab20-46fc-a96a-662335b13a23

      Windows 8 64 bit için indir: https://www.microsoft.com/download/details.aspx?familyid=d414eda7-9d82-4a15-bae6-f9b94975dafc

      Windows 7 SP1'in tüm desteklenen x86 (32 bit)  tabanlı sürümleri için indir

      http://download.windowsupdate.com/windowsupdate/redist/standalone/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x86.exe

      Windows 7 SP1'in tüm desteklenen x64 (64 bit) tabanlı sürümleri  için indir

      http://download.windowsupdate.com/windowsupdate/redist/standalone/7.6.7600.320/windowsupdateagent-7.6-x64.exe

      hakan hakan (15424)