Windows ürün anahtarı

Arkadaşlar merhaba bilgisayarım win8di  geçen gün zorunlu olarak bilgisayarı komple sıfırlayıp win10 kurdum. Crackleyip lisansladım fakat ben şimdi tekrar win8'e dönmek istiyorum lisans keyimi kaybetmiş olur muyum ? Veya tekrardan dönebilir miyim orjinal olarak ? (3.parti programı sayesinde hem WİN10 ürün anahtarı hemde WİNDOWS(BİOS OEM KEY) gözüküyor. WİNDOWS(BİOS OEM KEY) olabilir mi ürüm anahtarım ?

lowcord lowcord (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet sizin program ile gördüğün BIOS OEM key bahsettiğin keydir.Ancak bunu girmenize dahi gerek yok aslında.Önceki sürümünüz hangisi ise örneğin Windows 8 Single Language Türkçe, siz bu sürümün aynısını bir USB veya DVD üzerinden kurarsanız bilgisayarınız otomatik olarak etkinleştirecek size birşey sormayacak.

    Windows 8.1 üzerinden Windows 10 geçişleri kapatılmasaydı kurduğunuz Windows 10 da otomatik olarak etkinleştirilmiş olacaktı.

    Tabi siz ne olur ne olmaz diye oradaki Keyi bir şekilde not alın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür ederim birde ben windows10 u cracklediğim için bir sorun veya eksik bir yetki ile karşılaşırmıyım. Ona göre win8'e döneyim. Birde önceden win8den win10 yaptığım için otomatikmen yeniden win10 yapabiliyorum o dediğiniz olay hiç win10 yapmayanlar için geçen yükseltmiştim çünkü.

      lowcord lowcord (7)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Windows 10 ücretsiz geçiş olduğu dönemde yükseltti iseniz sizin artık Windows 10'un orjinal sahibi olmanız gerekiyor.Siz orada gördüğün key ile etkinleştirme yapmanı denediniz mi?. Ayrıca crackli bir bilgisayar her zaman sorun yapma ihtimaline sahiptir.Şimdilik sorun yaşamasanız ilerde crack iptal olup, bilgisayarınızı açamama sorunu yaşama olasılığınız var. ismailsarp 7 yıl önce
      • @ismailsarp yok denemedim çünkü win10 pro otomatik güncelleştirdiğim zaman win10 single oluyor o yüzden kabul etmeme ihtimali yüksek. O zaman en kısa sürede ben orjinalini yükleyeyim teşekkürler. lowcord 7 yıl önce
      • Normal bir ev kullanıcısı için single language yeterli gelecektir. Pro işletim sistemleri küçük işletmeciler ve şirketler için kullanılıyor genelde.Eğer böyle bir amacınız yoksa bence orjinali yükleyin. ismailsarp 7 yıl önce