Windows uyku modundan çıkınca sürekli kilit ekranı gelmesi

Merhaba;

Bilgisayarı her (power tuşundan) kapattıp açtığımda kilit ekranı geliyor, bunu nasıl yok edebilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows uyku moduna alınıp geri açmaya çalıştığında zaten kilit ekranı gelir. Bu bir problem değildir. Ama power tuşuna bastığında uyku moduna alınması yerine tamamen bilgisayarın kapanmasını veya hiçbir şey olmamasını istersen bunu değiştirebilirsin.

    Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Sol menüden Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin linkine gir > Oradan güç düğmesine bastığında hangi eylemin gerçekleşmesini istersen onu seçip "değişiklikleri kaydet" dersin.

    omercik omercik (9418)