Windows Uzak Masaüstü Microsoft Hesabı İle Giriş Yapma Sorunu

Bilgisayarımda iki ayrı hesap var, biri Microsoft hesabım ile giriş yaptığım yönetici hesap diğeri ise yerel olarak kurduğum aile hesabı.

Telefonumdan Microsoft Remote Desktop uygulaması ile bilgisayarıma bağlanmaya çalıştığımda aile hesabı ile sorunsuz bağlanıyorum ama kendi hesabıma gelince kullanıcı adı ve şifre girme kısmında sürekli kullanıcı adı veya şifre yanlış hatası alıyorum.

  • Kullanıcı adı olarak E-Postamı, ismimi ve bilgisayarda kayıtlı kullanıcı adını denedim kabul etmedi
  • Şifre olarak bilgisayarımda pin ekli olduğu için hem hesap şifremi hem pini denedim, ikisini de kabul etmedi

Aklıma ne geldiyse ve internette bununla ilgili ney bulduysam denedim ama bir türlü yönetici hesap olan kendi hesabım ile bağlanamadım.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bazı yerde bağlanmak için yerel hesap olması şart yazılmış bazı yerlerde Microsoft hesabı ile oluşturulan hesapta kabul edildiği yazılmış.

Microsoft her yerde Microsoft hesabı ile hesap açın derken burada sadece yerel hesap ile bağlanma şartı olması bana biraz tuhaf geldiği için size de sormak istedim.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Benim asıl yapmak istediğim dışarı çıktığımda bilgisayarı telefonumdan yönetmek. Aynı zamanda bu özelliğin, dışarı çıkarken etkinleştirmek yerine sürekli aktif olarak çalışmasını istiyorum herhangi bir ayar gerektirmeden direk olarak istediğim zaman bilgisayarıma bağlanmak istiyorum ama bir türlü bunu başaramadım.

Ayrıca farklı programları mecbur kalmadıkça, kullanmak istemiyorum çünkü sürekli bilgisayarımda aktif tutacağımdan çok fazla güvenemiyorum.

Aslında başlıkta yazdığım sorunu düzeltirsem sanırım tam yapmak istediğimi başarmış olacağım ama o kadar uğraşmama rağmen sürekli hata vermesi umudumu birazda olsa kırdığı için farklı yöntemleri de değerlendirmek isterim ama önceliğim her zaman Microsoft’un kendi uygulaması.

musakose2077 musakose2077 (40)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şu şekilde giriş yapmayı dener misin?

    • Kullanıcı Adı:  microsoftaccount\email@adresin.com
    • Parola: Microsoft hesap parolan

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sorun PIN'den kaynaklıymış, PIN'i kaldırınca sorun düzeldi ve başarılı bir şekilde giriş yapabildim.

      Aynı sorunu yaşayanlar Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçeneklerinden ekledikleri PIN'i kaldırdıktan sonra Microsoft Remote Control üzerinden @murat hocamın yazdığı şekilde sorunsuz bir şekilde bağlanabilirler.

      Gerekli bağlantı sağlandıktan sonra tekrar aynı yerden PIN eklenebilir.

      Not: Bağlanırken PIN'i kabul etmiyor en azından bende kabul etmedi.

      musakose2077 musakose2077 (40)