Windows Windows 7 ye desteğini çekiyor

Windows 7 kullanıyorum.  Ve bir süredir  windowsun Windows 7 ye desteğini çekeceğine dair şu  mesaj alıyorum   https://i.hizliresim.com/5NdQ8A.jpg

Bu durum bilgisayarıma  nasıl yansır ve ne yapmalıyım ?

Ve buna bağlı olarak bir soru daha Windows 10 ilk çıktığında bir kayıt olma  durumu vardı  bende  o zaman  yapmıştım kayıt .

Bu kayıt şimdi benim işime nasıl yarayacak açıklayabilir misiniz rica etsem .

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 10 u indirmek istersen bu link den indire bilirsin microsoft un resmi sitesi https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

    Windows 7'nin desteğini 14 Ocak 2020'de kesecek konusu doğru.

    Bu ne gibi sonuçlar oluştura bilir.

    1. Güvenlik güncelleştirmeleri sunulmayacak
    2. Microsoft müşteri desteği sunmayacak win 7 ye
    3. Windows 7 ye devam edersen virüslere karşı daha güvensiz hale gelir
    4. Güvenlik güncellemeleri ve yazılım güncellemeleri daha almaz

    Windows 10'a ücretsiz yükseltme 29 Temmuz 2016'da sona erdi ama satın ala bilirsin

    Benim önerim Windows 10'a yükselt

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Olabilir tabii fakat doğru direk windowa 10 yüklü bilgisayar almak daha mantıklı olacak sanırım . @darkcrak (1792) mat7 4 yıl önce
    • Bilgisayar mı satın alcaksın? @mat7 darkcrak 4 yıl önce
    • Evet düşünüyorum kısmet . @darkcrak (1792) mat7 4 yıl önce
    • Şimdiki aldığın laptoplarda zaten win 10 yüklü oluyor @mat7 darkcrak 4 yıl önce
    • @mat7 Sistem önerisi alıcakmısın ? Yoksa Aklında sistem varmı? infinity 4 yıl önce

    Bu durum seni şöyle etkileyecek:

    Microsoft Windows 7 işletim sisteminde artık bir güvenlik açığı çıkarsa Microsoft bunu yamamayacağı için doğrudan etkilenebileceksin. Bu bir ihtimal tabi. Riskli bir güvenlik açığı çıkmayabilir de. Bunun dışında bilgisayarın çalışmaya devam edecek. Çalışmasını etkileyecek bir durum yok. Sadece güvenlik riski olacak. Virüs ve saldırılara açık duruma gelecek.

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

    • virüs programları bir işe yaramaz peki @hakan (12042) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 antivirüs programları çoğu zaman işe yarar. Ama her zaman çözüm sağlamayacak. hakan 4 yıl önce
    • Anladım teşekkürler. @hakan mat7 4 yıl önce

    Bazı Sosyal Forum Sitelerinde " Windows 7 " desteğini kesmiş bulunmakta ayrıca microsofttanda müşteri hizmet desteği alamıyacaksın.

    infinity infinity (402)