Windows XP 64-bit kaç GB RAM destekler?

Windows XP'nin 64-bit sürümünün göreceği RAM miktarı en fazla ne kadardır? Bazı sitelerde 128 GB yazıyor, emin olamadım. Sadece öğrenmek için soruyorum, kullanmayacağım.

lost lost (11)
6 yıl önce sordu

  • Güzel bir soru olmuş. hakan 6 yıl önce
  • Bir zamantar Windows XP'de vardı :) @hakan temmuz 6 yıl önce
  • zaman çabuk geçiyor :) @temmuz hakan 6 yıl önce
  • Kendisi bitti, gitti ama hala RAM desteği merak ediliyor. Hemde en yüksek kapasitesi ile :) @hakan temmuz 6 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Eğer 64 Bit kurarsaniz 128 GB a kadar destekleyecektir.

Zira Windows XP için limitler bu şekilde belirtilmiş.

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce cevaplandı

    Windows XP'nin 32-bit sürümü maximum 4 GB'a kadar RAM desteği sunar. Daha fazla RAM'in varsa XP bunu görmez.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 32 Bit olursa diğer windows işletim sistemleride 4 GB üzerini görmez elbette. Bilgi eksik kalmasın, tamamlamış olayım :) temmuz 6 yıl önce

    4 GB ve üzeri bilgisi yeterli olmuyormu sence?

    "En fazla" şeklinde sormuşsunda ondan.. :)

    temmuz temmuz (12505)