Windows xp Cd rom bazı Cdleri neden okumuyor?

Arkadaşlar Windows xp bilgisayarın kasasında CD ROM bazı cdleri okuyor bazı cdleri okumuyor.Örneğin Boş cdleri okumuyor. Neden yardım edermisiniz?

manyk manyk (6)
10 yıl önce sordu

  • Daha fazla detaylı bilgi veriniz. Herhangi bir hata alıyorsanız belirtiniz. berk 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bazı CD / DVD okuyucular medya seçebilirler. CD / DVD üzerindeki çizikler buna sebep olabilir. Bu hem CD / DVD sürücünün yani optik sürücünün kalitesi hem de okuması için sürücüye takılan medyanın kalitesi ile alakalıdır.  Kalitesiz malzeme ile yapılmış CD / DVD medyaları bazı optik sürücüler tarafından okunmazlar.

Aynı şekilde bazı optik sürücüler çizik CD ve DVD leri okumakda başarılıyken bazıları doğrudan okumazlar.

CD / DVD medya üzerinde çizik ve leke olmadığından emin olun.  Temiz yumuşak bir bez veya pamuk ile silebilirsiniz.  Donanım bilginiz varsa optik sürücünün lensini de temizlemeyi deneyebilirsiniz veya optik sürücü temizleyici kullanabilirsiniz.

hakan hakan (15424)