Windows XP en fazla kaç MB Ram destekler?

Windows XP 32 bit en fazla kaç MB Ram destekler?

Windows XP 64 bit en fazla kaç MB Ram destekler?

Windows XP'nin ram limiti nedir?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows XP 32 bit en fazla kaç MB Ram destekler?

    Windows XP 32 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows XP'nin sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows XP 4GB
    • Windows XP Starter Edition 512 MB

    Windows XP 64 bit en fazla kaç MB Ram destekler?

    Windows XP 64 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows XP 'nin sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows XP 128GB
    • Windows XP Starter Edition (belirsiz)

    Yukarıdaki bilgiler Windows XP işletim sisteminin Ram üst limitleridir. Elbette sizin bu değerleri görebilmeniz için anakartınızın da RAM limitinin bu değerleri karşılıyor olması gerekir. İşletim sistemi gibi anakartların da desteklediği maksimum ram limiti vardır.

    Kaynak: Microsoft

    hakan hakan (15394)