Windows XP harici HDD'yi görmüyor

2 Tb Wd harici harddisk var.

XP bilgisayarımda kullanmak istediğimde donanımı güvenle kaldır uyarısı falan çıkıyor ama Bilgisayar'ımınde içinde Harddisk çıkmıyor.

Mesela Windows 7 li Bilgisayarda çalışıyor ama XP de kullanamıyorum harddiski.Sorunu nasıl halledebilirim ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer harici diskiniz GPT disk bölümlendirme tablosu ile kullanılıyor ise Windows XP işletim sistemi bunu görmeyebilir. Windows 7 altındayken harici diski bilgisayarınıza takın ve diskpart komutunu çalıştırın. Diskpart üzerinden listdisk komutunu yazdığnızda listelenen disklerde gpt sütununda yıldız işareti varsa diskte gpt bölümlendirme stili mevcuttur.Eğer değilse disk mbr ile biçimlendirilmiştir.Aşağıda örnek bir listdisk komutu sorgulaması görebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    5 yıl önce cevaplandı

      Ya daha net şekilde söyleseniz gerçekten pek bilgisayardan anlamıyorumda.

      jackrudolphgs jackrudolphgs (59)