Windows XP ISO dosyası nasıl açılır?

Windows XP işletim sistemlerinde ISO dosyası nasıl açılır? ISO dosyası bilgisayara nasıl bağlanır?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows XP işletim sistemind ISO dosyalarını açmak, ISO dosyalarının içindeki diğer dosyaları görmek için ek bir programa ihtiyacınız var. Sanal DVD / CD sürücüler üzerinden ISO dosyalarının içindeki dosyalara ulaşmak mümkün olur. Windows 8 ve Windows 10 işletim sisteminde ISO desteği mevcuttur ve ek bir programa gerek yoktur.

    WinCDEmu programı Windows XP'de çalışan bir uygulamadır ve ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG türündeki dosyaları tek tıklama ile açmanızı sağlar.

    Bu program şu işletim sistemlerinde çalışır (hem 32 bit hem de 64 bit)

    • Windows 10
    • Windows 8.1 / Windows 8
    • Windows 7 / Windows 2008/ Windows Vista / Windows 2003 / Windows XP

    Herhangi bir ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG dosyasını WinCDEmu  programı ile Windows XP'de kolayca bilgisayara bağlayabilirsiniz.

    Windows XP ISO dosyalarını açmak için, bilgisayara bağlamak için şu yolu izleyin:

    1. Windows XP için WinCDEmu programını buradan indirin: WinCDEmu  indir
    2. WinCDEmu programını Windows XP'ye yükleyin.
    3. Yükleme bittikten sonra herhangi bir ISO dosyasını sağ tuşla tıkladığınızda, artık sağ tuş menüsüne Sürücü harfi seç & bağla seçeneği gelecektir.
      Windows XP ISO açma
    4. Daha sonra açılan Bir disk imajı bağla ekranında sadece Tamam'ı tıklayın.
      Windows XP ISO açma
      Dilerseniz bu akranda atanacak sürücü harfini değiştirebilirsiniz. Bunun dışında bir değiişiklik yapmanıza gerek yoktur.

    Artık bilgisayarımdan giderek ISO dosyasının içine bakabilirsiniz ve işlem yapabilirsiniz. Windows XP  ISO açma işlemi için WinCDEmu  programını kullanabilirsiniz. WinCDEmu  oldukça küçük ve güvenilir bir programdır. Windows XP'de ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG uzantılı dosyalar bu program ile kolayca açılır.

    alattin alattin (16984)