Windows XP Nasıl kurulur?

Bilgisayarım çok eskidi ve çok kasıyor. Şu anki işletim sistemi Windows 7 ultimate 32 bit.

Bunu Nasıl Windows XP yapabilirim?

AMD Athlon X2 64 4800+

2GB Ram

Ekran kartı yok

mstfz2001 mstfz2001 (17)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    USB veya CD/DVD ye Windows XP ye ait .iso kalıbını yazdırarak kurulum yapabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Windows XP kurulmaz, artık tarih oldu :)

      Mİcrosoft desteği bile kalktı bu işletim sisteminden. Tamamen iptidai, özelliksiz, güvensiz..

      Zaten yeni çıkan programların ve bilgisayar oyunlarının çoğu Windows XP işleminde çalışmıyor. Bunuda göz önünde bulundurmalıdır.

      Şu halde yüklenebilecek en düşük sürüm windows işletim sistemi Windows 7 olmaktadır. Kaldıki Windows 7 dahi artık tedavülden kalma sürecine girmiştir. Yakında Microsoft, windows 7 içinde desteğe son verecek. Bunun resmi açıklamasınıda yaptılar.

      Tekrarla belirtiyorum, günümüzde PC'lere yüklenebilecek en düşük windows sürümü Windows 7 olmalıdır. Buda ancak donanım yetersizliği gibi sebeplerle düşünülür. Yoksaki Windows 8.1 ve Windows 10 elbette.. :)

      Not: 2 GB Ram ve herhalde diğer donanım özelliklerin Windows 7 işletim sistemini problemsiz çalıştıracaktır. Sen eski sistemin ağır çalışmasını ve diğer hantallıklarını, çıkardığı problemleri falan çok düşünme. Windows 7 yüklü ilk günleri düşün, o zamanlarda böylemiydi? Herhalde değildi. Eğer Windows 7 yüklersen arzu ettiğin hız ve performansa kavuşacağına emin olabilirsin; iyiki Windows XP değilde Windows 7 yüklemişim dersin :)

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Windows XP Microsoft'un resmî sitesinde indirilmeye sunulmuyor. İnternette kısa bir araştırma yaparak full, crackli hallerinin iso dosyasını bulup CD'ye yazdırır ve kurarsınız. Uzmanim.net'te crack'ler yasak olduğu için link paylaşımı yapamıyoruz.

        Ya da hala bu işlerle uğraşan internet kafeler varsa onlardan yardım alabilirsiniz.

        omercik omercik (9418)
        6 yıl önce cevaplandı

          XP yüklemekle iş bitmiyor, donanımlarınızın xp uyumlu sürücülerini (Driver) de edinmeniz gerekiyor yoksa ekran kartınız, ses kartınız ve diğerleri doğru çalışmaz. Windows 7 yi kurduğunuzda çoğu (eski)  bilgisayarların sürücüleri otomatik olarak yükleniyor.

          muvel muvel (332)
          6 yıl önce cevaplandı

          • Evet, @muvel doğru söylüyor. Yani Windows XP değilde Windows 7 tercihinin birde bu artısı (avantajı) var. Yada ne diyelim, muhtemel kolaylığı.. @mstfz2001 temmuz 6 yıl önce