Windows XP Ses aygıtı yok ?

Merhabalar Benim bir XP laptobum var Ses aygıtı yok diyor

BAŞLAT> Donatılar > Eğlence > Ses Ayarı denetimine tıklatıyorum

şu hatauyı veriyor

Etkin karıştırıcı aygıtı yok. Karıştırıcı aygıtı yüklemek için denetim masasına gidin. önce yazıcılar ve diğer donanımı sonra donanım ekleyi tıklatın diyor ama donanım ekle dememe rağmen gelmedi Realtek ses driverini yükledim yine yok  ne tür çözüm varsa denedim çözüm bulamadım.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Doğru sürücüyü bulamıyorsan iObitDriver Booster (tıkla) ile bulmayı ve yüklemeyi deneyebilirsin.

    Eğer sistemde başka sürücü problemi yoksa program ile sadece ses kartı sürücüsü yüklemesi yaparsın. Diğerlerine hiç dokunmazsın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Güncel diyor. nvidiagtx 6 yıl önce
    • Eğer laptop tarihi eser değilse widows xp'den vazgeç ve windows 7 (x86) yükle, bu tür problemler olmaz. Ses kartı sürücüsünüde büyük ihtimalle sistem tanır ve sürücüsünü otomatik yükler. 2018 Senesine girdik ve sen hala win xp ile uğraşıyorsun. Bu sisteme microsoft'un her türlü desteği kestiği ve tarihin çöp kutusuna attığıda malum. Bundandamı haberin yok yoksa :( @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce