Windows XP üzerine Windows 7 işletim sistemi kurmak

Windows Xp İşletim sistemi kullanıyorum. Wİndows 7 ultimate yüklemek istiyorum. Bilgisayarım Hp masaüstü içinde Recovery format atma sistemi var.

Windows 7 yüklersem içindeki Recovery bölümün silinir mi? Bilgisayar  Ram 2 Gb ' sahip. Windows 7 için yeterli mi? Bir de Full 32 Bit Windows 7 Ultimate nereden indirebilirim?

Formatlayıp doğrudan Windows 7 mi yüklesem daha iyi olur?

furkanozkaynak furkanozkaynak (16)
8 yıl önce sordu

  • Cevabımı düzenledim. hakan 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Windows XP üzerinden Windows 7 kurulumunu başlatırsanız ve format atmadan kurulum yaparsanız, yükseltme, kurtarma bölümü zarar görmez.

2 GB Ram Windows 7 için yeterli. Fakat tavsiye edilen 4GB Ram.

uzmanim.net üzerinde Windows 7 indirme linki gibi lisans gerektiren yazılım paylaşımı yasaktır.

Eğer Windows 7 kurmak istiyorsanız, formatlayarak sadece Windows 7 yüklemeniz daha mantıklı.

Öncelikle bir Windows 7 DVD'si bulmalısınız. Bilgisayarı Windows 7 DVD'si ile açtıktan sonra format ve kurulum işlemini başlatabilirsiniz.

hakan hakan (15424)
8 yıl önce cevaplandı

    Disk Bölümlerine Karışmadan Devam Etsek Olurmu Birde İnternetim Yok İnternetsiz Olurmu

    furkanozkaynak furkanozkaynak (16)