Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatası

Windows Update çalıştırmak istediğimde Windows Update 80070422  hatası alıyorum.  Hata mesajı şu şekilde

Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı.
Bilgisayarınız için yeni güncelleştirmeler denetlenirken bir hata oluştu.
Bulunan hatalar: Kod 80070422 Windows update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı

Aşağıdaki işlemleri yaptım fakat sonuç alamadım.

1. Microsoft Securitiy Essentials TARADIM

2.Avas Anti VİRÜS TARADIM

3.Yac anti malware     TARDIM

4. Malwarebytes Anti-Malware TARADIM

Virüs taramasında virüs bulunamadı. Windows Update 80070422  hatasının çözümü nedir?

SİSTEM BİLGİSİ : http://i.hizliresim.com/g46Db2.png

HATA : http://i.hizliresim.com/ZA3amg.png

yasinbaba1 yasinbaba1 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hem format atıp yeni sistem kurduktan kısa bir süre sonra aynı problem yeniden nüksediyor diyorsun hemde bilmem ne (ismini yazmaya gerek görmedim) virüsünden olabilirmiş diyorsun. Ama bu nasıl işki yeni kurduğun sisteme kısa zamanda aynı virüs yeniden bulaşabiliyor?

    Bence Windows kurulum dosyaların problemli olabilir. Başka bir Windows kurulum DVD'si temin ederek yeni kurulum yapmalıydın/problem devam ederse bunu mutlaka yapmalısın.

    Ama önce altta göstereceğim yol ile problemi bir düzeltmeyi dene. Belki bu şekilde kalıcı çözümde elde edilebilecektir. Olmazsa eğer o taktirde yeni kuruluma yeni kurulum dosyalarıyla gidebilirsin.

    İşletim sistemini belirtmemişsin ama win 7 ve win 8 bu hususta çok farklı değil.

    Windows Update'i açarsın, orada sol bölmeden 'Güncelleme geçmişini görüntüle'yi tıklarsın. Açılan sayfada üstte başlık kısmının hemen altında 'Güncelleme yüklemeyle ilgili sorunları gider'i tıklarsın ve açılan sayfadan;

    istersen oradaki yönergeleri izleyerek problemini düzelmeye çalışırsın.

    Veya;

    yine aynı sayfada (üst kısımda) 'Windows Update Sorun Gidericisi' linkine tıklar, oradan gerekli tanı ve onarım uygulamasını download edersin (WindowsUpdateDiagnostic dosyası download olacaktır); sonrada bu uygulamayı çalıştırarak problemini düzeltebilirsin.

    Windows 7 Ultimate imiş :-)

    NotWindowsUpdateDiagnostic dosyasını webde Google arama motorunda aratarakta bulabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)