Windows Yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü nedir?

Windows güncelleme yaparken alınan windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü için aşağıdaki önerilerimi deneyebilirsiniz. Bu hata pek çok sebepten alınabilir. Öncelikle Microsoft windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı ve benzer hataların çözümü için bir hata giderme yazılımı üretti. Bu yazılım, Windows güncellemesi sırasında olabilecek hataları denetliyor ve otomatik olarak bulduğu hataları gideriyor.  Windows güncelleme hatalarını gideren programın adı: Windows Update Sorun Giderici

    Windows Update Sorun Giderici aracı Windows 10, Windows 7 ve Windows 8 bilgisayarlarda çalışıyor. Windows güncellemelerii yapamıyorsanız ilk yapmanız gereken şey bu yazlımı çalıştırmak.

    Windows Update Sorun Giderici yazılımını buradan indirebilirsiniz:

    Bilgisayarınızdaki işletim sistemine uygun olan Windows Update Sorun Gidericisi yazılımını indirdikten sonra çalıştırın. İndireceğiniz dosya standart bir exe dosyası değildir. Boyutuda 1KB'ın altındadır. İndirme çok hızlı gerçekleşir. İndirdiğiniz dosya wu10.diagcab veya WindowsUpdate.diagcab gibi bir ada sahip olacak.

    Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü için şu adımları uygulayın:

    1. wu10.diagcab dosyası indirildiğinde çalıştırın.
    2. Daha sonra aşağıdaki ekran geldiğinde ileriyi tıklayın:
      Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı çözüm - Sorun giderme aracı
    3. Bu ekrandan sonra sizden Yönetici izni isteyebilir.
      Windows güncelleme hatası çözüm
    4. Yönetici olarak sorun gidermeyi deneyin seçeneğini seçin.
    5. Windows Update sorun giderici tekrardan çalışmaya başlayacak ve olası sorunları bulup düzeltecektir.

    Windows güncelleştirmede Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatası çok sık karşılaşılan  bir hatadır.  Farklı hata kodlarına sahip olabilir. Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı şu hata kodları veya farklı kodlarla karşınıza çıkabilir Hata 0x80070017,  Hata 0x80070002, Hata 0x8031004a

    Eğer Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatası devam ederse Windows Update hizmeti çalışıyor mu konrol etmelisiniz. Windows update hizmetini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

    1. Windows ve tuşlarına bas. Çalıştır penceresi karşına gelir.
    2. Daha sonra çalıştır penceresine services.msc yazın ve enter tuşuna basın. Bu komut Hizmetler penceresini karşınıza getirecektir.
    3. Hizmetler penceresinde kısa adı wuauserv olan Windows Update hizmetini bulun. Durum sütununda Çalışıyor yazmalı. Değilse aşağıdaki işlemi yapın.
    4. Windows Update hizmetini iki kere tıklayın. Başlangıç TürüOtomatik olarak ayarlayın.
    5. Uygula butonuna basın. Daha sonra Çalıştır butonuna basın. Windows Update hizmeti çalışmaya başlamalı.

    Bu iki yöntemden biri  Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı hatasının çözümü olmalı. Hata devam ederse hata kodu ile birlikte uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    hakan hakan (15424)