Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı: kod 80248015 hatasının çözümü nedir?

Windows 7 kullanıyorsanız ve Windows güncellemelerini yaparken 80248015 hatası alıyorsanız bu hatanın çözümü için aşağıda anlatılanları yapmalısınız.

Windows update 80248015 hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows update 80248015 hatasının çözümü nedir?

    Windows güncellemelerini yükleyemiyor ve 80248015 hatası alıyorsanız hatanın sebebi, Windows Update dosyalarından birinin içinde son kullanma tarihi olarak 3 Aralık 2017 yazıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Windows 7 kullanan pek çok kullanıcı kısa süre önce güncellemeleri yaparken  80248015 hatası ile karşılaşmaya başladı.

    Windows Update çalıştırıldığında: Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı: kod 80248015 hata penceresi geliyorsa hatanın çözümü için bilgisayarı yeniden başlatmak, Windows servislerini yeniden başlatmak gibi çözümler işe yaramıyor.

    Kod 80248015 hatasına sebep olan C:\Windows\SoftwareDistribution\AuthCabs\authcab.cab. dosyası içindeki authorization.xml adlı dosyadaki bir satır. Fakat bu dosya dijital olarak Microsoft tarafından imzalı olduğu için dosyanın içeriğini değiştirmek mümkün değil.

    Çözüm 1: Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı: kod 80248015 hatasının çözümü için bilgisayar tarihini 2 Aralık 2017 tarihine alın. Daha sonra Windows Update'i çalıştırın.

    Çözüm 2: Windows yeni güncelleştirmeleri arayamadı: kod 80248015 hatasının diğer çözümü için Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Update >  Ayarları Değiştir yolunu izleyin.  Microsoft Update başlığı altındaki Microsoft ürünlerinin güncelleştirmelerini sağla ve Windows'u güncelleştirdiğimde isteğe bağlı yeni Microsoft yazılımlarını denetle seçeneğinin işaretini kaldırın.

    Düzenleme: Microsoft bahsei geçen dosyadaki son geçerlilik tarihini düzeltti. Artık kod 80248015 hatası alınmaması gerekiyor. Fakat alanlar varsa yukarıdaki çözümleri deneyebilir.

    hakan hakan (15424)