Windows, Yerel Saklanan Profili Yükleyemiyor hatası

Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Hasar görmüş profil veya yetersiz güvenlik hakları buna sebep olabilir. Bu sorun devam ederse, ağ yöneticinizle bağlantıya geçin.

Hoşgeldin ekranında kutu içerisinde böyle bir uyarı alıyorum ve hiçbir ayarım geri yüklenmiyor her seferinde yeni kurulum yapılmış gibi sistem açılıyor yardımcı olabilir misiniz?

nx9020 nx9020 (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HATA:
    Windows XP'de oturum açma işlemi beklediğinizden daha fazla zaman alabilir. CTRL-ALT-DELETE tuşlarını kullanarak oturumu kapattığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

    Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor: Yetersiz güvenlik hakları veya bozuk yerel dosya. Windows bir geçici profille oturum açtı. Yaptığınız ayar değişiklikleri kaydedilmeyecek.

    NEDEN:
    Bu sorun, hesapla ilişkilendirilmiş dizin Documents and Settings (Belgeler ve Ayarlar) klasöründen silinirse oluşabilir

    ÇÖZÜM:

    Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Oluşturma
    Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak için şu adımları izleyin:

    Bilgisayarı Güvenli Modda başlatın ve sonra da bilgisayarı yeniden başlatın.

    Power On Self Test (POST) tamamlandıktan sonra F8 tuşuna basın.

    Windows Gelişmiş Seçenekleri menüsünde, OK tuşlarını kullanarak Güvenli Mod seçeneğini belirleyin ve ENTER tuşuna basın.

    Başlatılacak işletim sistemini seçmeniz istendiğinde Windows XP <sürüm> sürümünü seçin (burada <sürüm>, yüklediğiniz Windows XP sürümüdür) ve sonra da ENTER tuşuna basın.
    Administrator olarak oturum açın.

    "Başlamak için kullanıcı adınızı seçin" ekranında, Administrator'ı tıklatın.

    Yönetici parolasını yazın ve ENTER tuşuna basın.

    Denetim Masasından > Kullanıcı hesapları bölümüne girin ve yeni bir kullanıcı ekleyin.

    Kaynak: microsoft.com

    alattin alattin (16984)
    10 yıl önce cevaplandı

      Yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra;
      Başlat\Çalıştır\repair yazın,
      Buradaki ntuser dosyasını kopyalayıp
      c:\Documents and Settings\bozulan kullanıcı adı
      buraya yapıştırın masaüstü resminiz v.s ufak tefek ayarlar hariç herşey geri gelecektir...

      raze raze (1)