Windows yükleme ekranında görüntü bozulması oldu. Neden olabilir, çözüm nasıl olur?

-1

Bilgisayarimi bugun acmak istedigimde boyle renk kaymalariyla karsi karsita kaldim

Başta bilgisayarım mavi ekran veriyodu.

Sürekli pc kendini yeniden başlatıyordu. Şuan mavi ekran gitti fakat böyle bir sorunla karşı karşıyayım

efekang efekang (-1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu format ekranı olarak bilinir normalde. Kendi kendine böyle nasıl olmuş şaşırdım şuan doğrusu, İleri dediğinizde ne oluyor denediniz mi?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu format sayfası hocam. Dün akşam bilgisayarı kapattım herhangi bir sıkıntı yoktu. Bugün sabah açtığımda once mavi ekran hatasi aldim ve açılırken goruntu arkası böyle cızırtılı gibiydi. Sonra format attim ve ekran böyle şuan ve ilerledigimde formatı atıyor fakat degisen herhangi bisey yok efekang 6 yıl önce
    • Eğer imkanınız varsa harici bir monitör takarak deneyebilirmisiniz. Aynı hata olacakmı olmayacak mı diye? Birde bu problem sadece Windows yükleme ekranında mı var yoksa Windows kurulduktan sonrada devam ediyor mu? omercik 6 yıl önce

    Nasıl konu açmak ve nasıl soru sormak, problem izahında bulunmak bu?

    Eğer PC'de işletim sistemi daha önce yüklüyse (yüklenmesi tamamlanmışsa) bu ekranda alt kısımdaki "İleri" düğmesi tıklanır ve arkasında hemen açılacak ekranda "Bilgisayar onarımı" seçiminden işlem devam ettirilir, bu şekilde problem çözümleri denenir.

    Yok eğer daha önce işletim sistemi yüklenmemişse  yine alttaki "İleri" düğmesi tıklanarak sistem yüklemesi (format atılması) sürdürülür.

    Edit: PC'nin CD/DVD sürücüsünde (gözünde) bir sistem yükleme DVD'si veya USB bağlantılarda aynı şekilde bir sistem yüklemede kullanılan bootable flash bellek takılı kalmış olabilirmi? Bunları kontrol etmelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam siz anlamamişsınız. Ben görüntüdeki ekranın renklerinin sorununu sordum. Format atmayı sormadım efekang 6 yıl önce
    • Çok güzel sormuşsun, kolaylıkla anlaşılıyor afrerin sana :( @efekang temmuz 6 yıl önce
    • hocam yorumlarda gerekli açıklama yapılmış. Lütfen Bidakine okuyarak cevaplarsanız sevinirm efekang 6 yıl önce
    • Sen önce kendine, açtığın konulardaki anlatımlarına dikkat etmelisin. Yoksa bu şekilde olmaz ve böyle devam edemezsin. Site kurallarıyla ile alakalı açıklamaları oku: ( https://uzmanim.net/hakkinda ) Bir dahaki konu açımlarında daha dikkatli olmalısın @efekang temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkürler yorumunuz için aceleyle olduğu için konumu düzgün açamamış olabilirim. yorumdaki fotoğrafı düzelticem şimdi efekang 6 yıl önce
    • @temmuz sakin ol hocam :) omercik 6 yıl önce
    • Problem sadece resim değil, Konu başlığı vs hepsi hatalı ve yanlış. Neyse ben düelteceğim @efekang temmuz 6 yıl önce
    • Düzelttim, senin başka bir düzeltme veya değişiklik yapmana gerek kalmadı. Böyle kalsın @efekang temmuz 6 yıl önce