Wındows yüklemeyi tamamlayamadı. Bu bilgisayara windows yüklemek için yükleme işlemini yeniden başlatın

Windows 10 yüklü pc format attım cd ya da usb kullanmadım ayarlardan fabrika ayarları seçtim windowsu silip yeniden yükleyecekti ama böyle bir hata ile karşılaşıyorum açıp kapatinca da ayni hata üzerinde duruyor

Lenovo pc daha önce windows 8'di

yakupatay yakupatay (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    önceki işletim sisteminiz windows 8 di win 10 format atınca fabrika ayarlarınız (recovery) silindi  tekarar win 10 formatı atmanız için yapmanız gereken

    Microsoft orjinal sitesinden windows 10 işletim sistemini indirebilirsiniz indirdikten sonra ister DVD veyaUSB ye yazdırın ve bilgisayarı yeniden başlatın  bilgisayarınızın bios tuşuna basın biosa girdikten sonra  format medyanızın üzerine ok işaretleri ile  gelin entra basın medyanız açılınca ileri tıklatın şimdi kuru tıklatın ve sizden lisans anahtarı isteyecek anahtarınızı girin ileri tıklatı bu sayfada özeli seçin ardisk ve sürücüşer görünür bu sayfada sıfır format atmayı düşünüyorsanız dosya larınızıb olduğu sürücü kalsın diperlerini biçimlendirin silin ve ileri tıklatın kurulum başlar

    ________________________________________________

    Windows 10 indirme aracı mediacreationtool :burdan indirin

    ________________________________________________

    DVD ye yazdırmak için iso programı :burdan indrin

    ________________________________________________

    USB flash bellek yazdırmak için rufus burdan indirin

    BIOS Giriş Tuşu

    Lenovo G560    F12
    Lenovo G500    Nova Tuşu
    Lenovo Y510P    F12    F2
    Lenovo Z510    Nova Tuşu

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Kardeşim ilgilendiğin için teşekkürler usb hazirlamistim zaten f2 basarak aciyorum bios menüsünü ama ya usb'yi görmüyor ya da ben menude bulamiyorum yükleme seçeneklerini nette ayni menüye sahip video anlatim görmedim yakupatay 6 yıl önce
    • kendimde lenovo kullanıcısıyım tecrübem var iki seçenek daha var bios güncelle birde recovery oluşturma bunları yapabilirsin candan 6 yıl önce