Bilgisayarım aniden kapandı ve internet gitti. Ne yapmalıyım?

Bilgisayarımda normal takılırken bir anda internet gitti fakat altta bağlı gözüküyordu dedim Gene TT de sorun mu var fakat baktığımda modeme 4 ışıkta yanıyordu ve farklı cihazlardan bağlanınca internetin olduğunu gördüm fakat masaüstünde dediğim gibi altta vardı bağlıydı ama erişimim yoktu baktım kaspersky güncelleneniyor durdurcaktım ama durduramıyordum neyse dedim ve o sırada kaspersky ın internet security si gözüme ilişti sağ click atıp opendan açmaya çalıştım ilk açıldı sonra kapadım ve bidaha açmaya çalıştım bi daha açmaya çalışınca açılmadı ve imleç ve yanında dönen mavi şeyle kalmaya başladı imleci masaüstünde gezdirdiğimde sonra sadece dönen mavi şey kaldı ve oyunlardan bildiğim gibi yanıt vermeyi durdurdu olayını yaptım click atıp masaüstüne beyazlaştı oyunlardada olduğu gibi ekran ben windows yanıt vermeyi durdurdu diycek sanırken sadece siyah ekran ve mouse imleci kaldı ekranda hareket ettirebiliyordum imleci ama başka hiçbir şey yoktu sonra kasadan kapatma yerine bastım ilk ekran siyahtan çıkıp kapatılıyor yazdı sonra monitör her bilgisayarı kapattığımda olduğu gibi uykuya geçti oto fakat kasa hala çalışıyordu bende basılı tuttum kapatmaya kapandı açtığımda hani şu msi yazısı çıkar bios menüsü açılır f tuşlarından birine basıncaya orda hemen geçmesi gerekirken altta sisteminiz güncelleniyor dedi sonra windows yerindede bilgisayarınız hazırlanıyor kapatmayın yazdı ama 2-3sn sonra şifre yeri açıldı burdan sonra her şey normaldi fakat bilgisayar güncelleme yapmadı baktım updateden ve kasperskydada bir güncelleme olmadı.  Sizce bu yazılımsal bir sorun mu yoksa başka bir şey mi ayrıca internetin bağlı gözükmesi başka cihazlarda çalışması fakat masaüstünde kullanamam neyle alakalı olabilir? Dediğim gibi başka cihazlardan bağlanılıyordu vardı ama yoktu yani

selocan787 selocan787 (107)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazılımsal bir sorun ama öyle önemsenecek kadar bir sorun yok. Bahsettiğin internetin gitmesi sorunu banada oluyor. Ve bilgisayarı uyku moduna alıp sonra tekrar açınca internet geliyor. Şu konuya bakmanı öneririm; Windows 10 internet kesilmesi (tıkla)

    toprak34 toprak34 (2026)