windows10 yazı metinleri

windows 10 ben nasıl yazı biçimini değiştirebilirim  mesela örneğin word daki gbi arial falan çok yazı çeşitleri var peki ben windows 10 tümünün yazı biçimini değiştirebilirmiyim öyle bişey varmı

ayrıca google chrome de değiştirebilir miyim ? (yazısını(

muha189 muha189 (29)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazıyı kalınlaştırmak için:

    1. Masaüstüne sağ tıkla ve Görüntü ayalarına tıkla.
    2. Bu ekrandan "Metin, uygulama ve diğer öğelerin boyutunu değiştir" seçeneğinden boyunu yükselt yani %'yi.

    Yazı stilini değiştirmek için:

    1. Başlat menüsüne "Yazı tipi ayarla" yaz ve çıkan ilk seçeneğe tıkla.
    2. Buradan istediğin yazı tipini seçebilirsin hatta seçeneklerde yok ise bilgisayarına yükleyip buradan ayarlayabilirisin.
    darkcrak darkcrak (5158)